Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Opet çalışanları AYDER yararına oynayacak

Opet çalışanlarından oluşan tiyatro kulübü, İKSV'de AYDER yararına bir oyun sergileyecek. Şirketin İK Müdürü Üstün, "Kulüp ilişkileri güçlendirdi" dedi

Dayanışmayı artıran, yorumlayarak okumayı öğreten ve topluluk içinde konuşabilme yeteneğini geliştiren tiyatroyu iş dünyası da keşfetti. Öyle ki şirketler hobi kulüpleri arasına tiyatroyu eklemeye başladı. Bunu 4 yıl önce keşfeden Opet ise kulübü bir adım daha öteye taşıdı. Şirket çalışanlarından kurulan kulüp bu yıl İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın (İKSV) 19. Tiyatro Festivali'nde Ocak adlı oyunu sergileyecek. Turgut Özakman'ın eseri olan oyundan elde edilen gelir ise engellilerin sosyal yaşama entegrasyonunu sağlayan Alternatif Yaşam Derneği'ne (AYDER) bağışlanacak.

ŞİRKET BÜYÜK DESTEK VERDİ
Opet Kurumsal İlişkiler Müdürü Ayşenur Aydın, tiyatro kulübünün 4 yıl önce çalışanların talebi doğrultusunda kurulduğunu söyledi. Şirketin kulübe büyük destek verdiğini belirten Aydın, "Çalışanlarımız da kulübü çok sahiplendi. Her bir oyun için iş çıkışı ve hafta sonları ciddi emek sarf ettiler" dedi. Farklı departmanda çalışanlarının kulübe üye olduğunu dile getiren Aydın, "Faturalama ve operasyon sorumlusundan, istasyon teknolojileri ve otomasyon uzmanına, bütçe uzmanından kurumsal bilişim çözümleri koordinatörüne farklı departmanlardaki arkadaşlarımız kulübümüz üyesi" diye konuştu.

ÇOK FAYDA SAĞLADI
Opet Kurumsal İnsan Kaynakları Grup Müdürü Aykut Üstün tiyatrodan dansa, aşçılıktan yelkenciliğe kadar 14 farklı kulüp açtıklarını söyledi. Her kulübün çalışanlar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Üstün, "Kulüpleri yaptığımız memnuniyet anketleri sonucunda kurduk. Her biri için profesyonel isimleri getirdik" diye konuştu. Çalışanların iş çıkışlarında vakitlerini kulüpte geçirdiğini ifade eden Üstün, bunun şirketteki verimliliği de artırdığını belirterek şunları anlattı: "Kulüplerin şirkete birçok pozitifi yansımasını gördük. Örneğin farklı departmanlarda çalışanlar arasında bir arkadaşlık ilişkisi gelişti. Birlikte keyifli vakit geçiren arkadaşlarımızın şirkette ilişkileri de daha güçlendi. Aynı zamanda şirkete olan bağlılıkları ciddi oranda arttı."

"BAĞLILIĞIM ARTTI"
Oyunun başrol oyuncusu Zeynep Çiftçi, Opet'te faturalama ve operasyon sorumlusu olarak çalışıyor. Oyunculuğun en büyük hayali olduğunu belirten Çiftçi, "Hayalimi yaşıyorum. Şirketin sunduğu bu imkân hem aidiyet duygumu artırdı hem de bağlılığımı güçlendirdi" dedi. Her bir provanın bir kişisel gelişim programı niteliğinde olduğunu vurgulayan Çiftçi, oyunun AYDER yararına sergilenmesinden dolayı büyük heyecan duyduğunu ifade etti.

Yılların tiyatro üstadı Yıldırım Fikret Urağ yönetmenliğinde sergilenecek olan Ocak adlı oyun, 3 Haziran'da Profilo AVM İstanbul Tiyatro Sahnesi'nde İKSV paralel etkinlikler kapsamında perdelerini açacak. Oyun 5 Haziran'da da AYDER Vakfı yararına sahnede olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Opet çalışanları AYDER yararına oynayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN