Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenci eğitip işe alıyor

Enerji sektörüne nitelikli eleman yetiştirmek için akademi kuran CLK Enerji, üniversite öğrencilerini eğitip gelecek vaat edenleri işe alıyor

Öğrenci eğitip işe alıyor
CLK Enerji, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünü eğitmek için bir ilke imza attı. İŞ-KUR'un desteği ile başlatılan CLK Akademi programı çerçevesinde, yeni mezun veya mezun olmaya hazırlanan üniversite öğrencilerini profesyonel hayata hazırlamak ve şirket bünyesindeki uygun pozisyonlarda işe almak üzere gelişim programları düzenleniyor. 4. sınıf öğrencileri, yeni mezun ve yüksek lisans öğrencilerinden oluşan yaklaşık 150 aday ile yapılan görüşmelerde adaylar; yazılı sınav, İngilizce yeterlilik testi ve yetkinlik değerlendirilmelerine tabi tutuldu. BEDAŞ, CLK Boğaziçi ve EBS Program yöneticileri tarafından da değerlendirmeleri yapıldıktan sonra adayların seçim süreci tamamlandı.

30 ÖĞRENCİ İLE EĞİTİME BAŞLADI
3 Ağustos 2015'te seçilen 30 aday ve 32 mentörle eğitime başlayan programın ilk iki haftalık bölümünde tüm katılımcılara enerji sektörü değişimi, BEDAŞ, CLK Boğaziçi şirketlerinin işleyişi, çalışma yapıları, EBS Programı kapsamında yürütülen tüm sistemlerin yanı sıra İş Güvenliği, Bilgi Güvenliği, Kişisel Gelişim, Teknik Seminerler, Kendini Yönetmek gibi eğitimler veriliyor. CLK Enerji Bilişim Sistemleri Direktörü Serhan Özhan şunları söyledi: "Yeni mezun veya birkaç yıllık çalışanlar, program kapsamında çok hızlı yetiştiriliyor. Bu sadece teorik bilgi ile değil, saha ve sistem üzerinde de yapılıyor. Hedefimiz CLK Enerji'ye ve sektöre yetişmiş nitelikli personel kazandırılması ve geleceğin yöneticilerinin oluşturulması."

DİĞER BÖLGELERE DE YAYILACAK
Staj süresi 5 ay olan bu proje yıl sonunda sona erecek. Proje tamamlandıktan sonra birlikte devam etmeye karar verilen adaylar kadrolu olarak CLK Enerji bünyesindeki şirketlerde çalışmaya devam edecek. CLK Enerji bünyesinde bulunan diğer bölgelerde 2016 yılında projenin yaygınlaştırılması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenci eğitip işe alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN