Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başarının anahtarı ekip ve iletişim

Giriş Tarihi: 6.3.2016
Başarının anahtarı ekip ve iletişim

Kadın yöneticiler, iş hayatında pozitif olmak, iyi bir ekip oluşturmak, sürekli öğrenmek, çalışmak ve güçlü iletişim kurmanın her şeyin üstesinden geldiğini belirtiyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde iş hayatındaki kadınların başarılarından bahsetmeden geçmek olmaz. Bu vesileyle iki şirketin tepesindeki iki kadınla görüştük. Hertz Türkiye Genel Müdürü Nur Hidayetoğlu, kariyerinin 6. yılı itibarıyla genel müdürlük pozisyonunu üstlenen bir isim. "Üniversiteden mezun olduktan sonra aile şirketinde çalışmaya başladım" diyen Hidayetoğlu, 11 yıldır Hertz Türkiye Genel Müdürü. Özellikle yeniden yapılanmalar ve aile şirketinin kurumsal bir yapıya dönüştürülmesi konusunda enerji ve mesai harcadığının altını çizen Hidayetoğlu, "Her türlü olay ve durum karşısında pozitif ve çözüm odaklı yaklaşım sergileyebildim ve bu özelliğimin hâlâ çok faydasını görüyorum" diyor ve kadın yönetici adaylarına şu tavsiyede bulunuyor: "Karakter ve hayattan beklentilerinize uygun bir meslek seçin. Her zaman pozitif kalmayı başarıp çözüme odaklanın. Başarılı olmak için tek başınıza iyi olmanız yetmez. Doğru bir ekip kurmayı ve yönetmeyi becerebilmelisiniz."

Yardım da isteyin

LItle Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru ise kariyer yolculuğumun 18'inci yılında genel müdür pozisyonuna gelmiş. İş dünyasında en çok şirket kültürünü değiştirmek, kalıpları kırmak, alışkanlıkları değiştirmek için çaba harcamış. "Bunları başardıktan sonra şirketin hızla ilerlemeye başladığına şahit olmak oldukça keyifliydi" diyor. Farklı bakış açısı geliştirme, çalışkanlık, yönetim ve iletişim becerisi ise başarılı olmasını tetikleyen becerileri olmuş. Kadın yöneticilere şu tavsiyelerde bulunuyor: Çok çalışın, sürekli öğrenmeye açık olun, inceleyin ve takip edin, yüksek iletişim kabiliyetine sahip olun. Yardım isteyin ve çevrenizdekilere yardımcı olun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başarının anahtarı ekip ve iletişim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN