Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Foça’da “Sarıkeçililer” Sergisi

Giriş Tarihi: 24.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 11:59
Foça’da “Sarıkeçililer” Sergisi
’in Foça ilçesinde, fotoğraf sanatçısı Zeki Oğuz tarafından hazırlanan “Sarıkeçililer” isimli fotoğraf sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Fotoğraf sanatçısı ve yazar Zeki Oğuz tarafından hazırlanan “Sarıkeçililer” isimli fotoğraf sergisi, Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde ziyarete açıldı. Yörük topluluğunun gündelik yaşamlarından kesitler içeren, Konya Toros Yaylalarında çekilmiş 48 fotoğraf, ziyaretçiler tarafından beğeni topladı.
Sergi hakkındaki düşüncelerini aktaran Zeki Oğuz, "Bu sergi, 2000 yılından bugüne çektiğim ’Sarıkeçili’ göçerlerinin fotoğraflarından oluşuyor. Sergide 48 fotoğraf yer alıyor. 2000 yılında kitap projesiyle yola başladım. Kitap ’Yaylaların Özgür Çocukları Yörükler’ adıyla iki baskı yaptı. ’Sarıkeçilileri’ tanıtmak amacıyla, değişik kentlerde sergiler açtım. Bu benim Foça’ya üçüncü gelişim. Benim çok sevdiğim bir kent. Foça’da ilk kez sergi açmaktan dolayı çok mutluyum” dedi.
Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ise, sanatçı Zeki Oğuz’u Foça’da görmekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Sayın Zeki Yavuz’u Foçamızda görmekten dolayı çok mutluyuz. Sanatçımız, evlerini ve hayatlarını nereye giderlerse beraberlerinde taşıyan insanlarımızı Sarıkeçili Yörüklerini anlatıyor. Bu çok değerli çalışmasını bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
Sanatçı Zeki Yavuz, sergisinin açılışı ve saydam gösterisinin ardından sanatseverler için kitaplarını da imzaladı. Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde açılan sergi, 27 Mart 2015 Cuma gününe kadar açık kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Foça’da “Sarıkeçililer” Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN