Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP Lideri Mazbatasını Aldı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
29 Mart’ta yapılan ön seçime 2. Bölgeden girerek büyük farkla en çok oyu alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mazbatasını düzenlenen törenle aldı.
29 Mart Pazar günü, CHP’nin Türkiye’de 45 seçim bölgesinde gerçekleştirdiği kontenjan dışında kalan milletvekili adaylarının belirlendiği ön seçime İzmir’den giren ve açık ara birinci olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, mazbatasını aldı. Ankara’da, CHP genel merkezinde sade bir tören düzenlenirken, partinin İzmir İl Başkanı Bedri Serter, İl Sekreteri Osman Peri ve Seçim Hukuk İşlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Bahattin Özdemir tarafından takdim edildi. Kendisine mazbatasının sunulmasının ardından konuşan Kılıçdaroğlu, adaylarını demokratik bir yöntem olan ön seçimle belirleyen tek parti olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, ön seçimin Türkiye genelinde demokrasi şöleni yaşattığını ifade ederek, "Ön seçim tüm Türkiye’de demokrasi şöleni yaşattı. CHP’nin ülkedeki en demokratik parti olduğunu bir kez daha gösterdik. Ön seçime İzmir’den girmekten büyük bir mutluluk duydum. Örgütümüzün bana gösterdiği ilgiye verilen oylara çok teşekkür ediyorum. Artık bir İzmir Milletvekili olacağım ve bu beni çok mutlu ediyor. İzmir her zaman çağdaş, aydın ve özgürlüğüne düşkün bir kent olmuş ve bunu her seçimde göstermiştir. Geçen genel seçimlerde de başarılı sonuçlar almıştık; şimdi ön seçimlerinde etkisiyle İzmir’de çok daha başarılı sonuç alacağımıza inanıyorum. Tüm İzmirlilere, her zaman aydınlıktan, özgür bir Türkiye’den yana koydukları tavırdan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.
CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter de, mazbatayı genel başkanına takdim etmekten dolayı onur duyduğunu belirterek, "Ön seçim ve halkın lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den milletvekili adayı olmasının oluşturduğu rüzgarla, İzmir’de rekor sayıda milletvekili çıkaracağız. Elbette Türkiye cumhuriyetinin yeni Başbakanını da, İzmir halkının desteğiyle, İzmir’den Ankara’ya göndermenin gururunu yaşayacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP Lideri Mazbatasını Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN