Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Makedonyalı Türk Öğrenciler İkçü’yü Ziyaret Etti

Giriş Tarihi: 21.6.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:44
Kâtip Çelebi Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin davetlisi olarak Makedonya’dan 30 öğrenci Türkiye’ye geldi. Makedonya’nın Debre ili Merkeze bağlı Jupa beldesindeki Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu ve Ata Lisesinde okuyan öğrenciler, İKÇÜ Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Yrd.Doç. Dr. Ünal Şenel’in rehberliğinde İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesini ziyaret etti.
Konuk öğrencileri, Rektör Prof. Dr. Galip Akhan makamında ağırladı. Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Turan Gökçe de görüşmede hazır bulundu. Oldukça samimi dakikaların yaşandığı toplantıda Rektör Prof.Dr. Akhan, öğrencilerin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Türkiye ve Türkçe ile bağlarını koparmamış bu öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Ünal Şenel de; 2005 yılından itibaren Makedonya’nın farklı bölgelerinde Türkçe eğitim öğretim gören öğrencilerin başarılı olanlarının hemen her yıl Türkiye’ye gelerek tarihi ve turistik yerleri gezdiklerini belirtti.
Türkçe şiirlerin de okunduğu ziyaretin ardından Rektör Prof.Dr. Galip Akhan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makedonyalı Türk Öğrenciler İkçü’yü Ziyaret Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN