Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Dut Kurusu kaç kalori?

Dut Kurusu kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Dut Kurusu % 86,17 karbonhidrat, % 3,11 protein, oluşur. Dut Kurusu kaç kalori? Dut Kurusu diyette yenir mi? Dut Kurusu besin değerleri nedir? Dut Kurusu karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Çorba Kaşığı Dut Kurusu 50,40 kaloridir. Dut Kurusu içeriğinde 11,22 Karbonhidrat(g), 0,41 Protein(g), 1,34 lif(g), 0,15 Sodyum(mg), 146,85 potasyum(mg), 56,40 Kalsiyum(mg), 1,42 ve Demir barındırır. Dut Kurusu kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Dut Kurusu kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Diyet yaparken dut yenir mi?

Diyet yapanlar dut kurusu yiyebilir mi? Dut kurusu diğer meyvelere oranla protein yönünden zengindir. Diyet sırasında ölçü kaçırılmadan ara öğünlerde dut kurusu tüketilebilir.

Beyaz dut kurusu neye iyi gelir?

Dut kurusunun faydalarıDoğal bir antibiyotiktir.C vitamini deposudur.Antioksidan kaynağıdır.Kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.Sindirim sistemine fayda sağlar.Karaciğer ve böbrek hastalıklarına iyi gelir.Diş eti rahatsızlıklarına faydalıdır.Kemik gelişimini destekler.Daha fazla öğe...•8 Ara 2020

Diyette dut ne kadar yenir?

Aynı zamanda diğer meyvelere oranla demir içeriği daha yüksektir. Taze dutun 1 porsiyonu ortalama yarım su bardağı, kuru dutun 1 porsiyonu ise 1 çorba kaşığı kadardır. Herhangi bir hastalık ve kilo problemi olmayanlar günde 1 su bardağı taze dut veya 1 avuç kuru dut tüketebilir.

Kuru dut kaç protein?

Kuru dut, hem karbonhidrat hem de protein içeriği ile özellikle egzersiz sonrası toparlanmaya destek sağlar ve ideal bir sağlıklı atıştırmalıktır. Kuru dutun 1 porsiyonu (30 gram), 121 kalori enerji, 3 gram lif ve 1 gram bitkisel protein içerir. Bunun yanında demir, kalsiyum ve magnezyum desteği sağlar.

SON DAKİKA