Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Para ödemeden kıyafet alabilecekler

Giriş Tarihi: 13.11.2013 15:38

'ta, ihtiyaç sahipleri gönül çeşmesinden ücretsiz olarak mağazadan alır gibi kıyafet alabilecekler.

'ta, ihtiyaç sahipleri gönül çeşmesinden ücretsiz olarak mağazadan alır gibi kıyafet alabilecekler. Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahipleri için hazırlanan "Gönül Çeşmesi" isimli mağazanın açılışı yapıldı. Gönül Çeşmesi'nden herhangi bir kurumdan düzenli olarak sosyal yardım alamayan, temel ihtiyaçlarını karşıladığı halde giyinme ve ev eşyası gibi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan kişiler faydalanabilecek.

Vatandaşların kullanmadıkları giyim ve ev eşyasının atıl durumdan alınıp, temizlik ve tamirat aşamasında geçirilerek yoksul vatandaşlara ulaştırılacak. Yürütülecek olan proje kapsamında vatandaşlar arasında sosyal yardım duygusunun geliştirilmesi ve farkındalık oluşturarak halk arasındaki sosyal dayanışmanın güçlendirilmesi hedefleniyor.

Açılışa eşi Betül Taşkesen ile birlikte katılan Tokat Vali Mustafa Taşkesen, amaçlarının maddi geliri yetersiz olan vatandaşların bir mağazadan alış veriş yapar gibi istediği kıyafeti ücretsiz olarak alması olduğunu belirterek, 'Buradaki prensibimizle veren değil alan elin görmemesidir. Gönül çeşmesi kart ile gelip alış verişini yapacak. Bu mağazamıza kıyafet kabul ediyoruz. Kullanmadıklarını ihtiyaç sahiplerine verilmesini isteyen vatandaşlarımız buraya ulaştırabilirler" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Para ödemeden kıyafet alabilecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN