’da El Sanatları Karma Resim Sergisi Açıldı

Giriş Tarihi: 10.6.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 06:14
Karaman’da El Sanatları Karma Resim Sergisi Açıldı
’da Mümine Hatun Kültür Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan "El Sanatları Karma Resim Sergisi" düzenlenen bir törenle açıldı.
Sergi açılışına, AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kursiyerler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.
Sergi açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, “Üreten, üretirken de kültürümüzün temelini oluşturan eserlerin gelecek nesillere anlatılmasını sağlayan hanımların her zaman destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Konuşmasında hanımlara müjde de veren Başkan Çalışkan, "Geçtiğimiz ay mülkiyeti belediyemize ait olan ve vatandaşlarımızın Kent Düğün Salonu diye bildiği binada düzenleme çalışmalarına başlamıştık. Bu çalışmalarda sona yaklaştık. Bu binayı hanımlarımızın gerek el sanatları kursları gerekse spor aktiviteleri yapabilecekleri şekilde yeniden düzenliyoruz. Hizmete sunacağımız bu yeni hanımlar lokali ve spor merkezimiz sayesinde civarda yaşayan hanım kardeşlerimiz kurs ve spor aktivitelerine kavuşmuş olacaklar. Hedefimiz bir kaç yıl içerisinde buna benzer sosyal tesislerin sayısını artırmaktır" dedi.
Hanımların yanı sıra gençler içinde bir takım çalışmalar yapacaklarını ifade eden Çalışkan, "İçinde bulunduğumuz bilgi çağında gençlerimiz için ilimizde bilgi evleri açacağız. Bu evlerde kütüphaneler, bilgisayarlar, eğitim seminerleri gibi bilgiye dayalı bir çok imkanı gençlerimizle buluşturmayı hedefliyoruz" şeklide konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaman’da El Sanatları Karma Resim Sergisi Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN