Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arpaçay’da Yeşilay Haftası Ekinlikleri

Giriş Tarihi: 11.3.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Arpaçay’da Yeşilay Haftası Ekinlikleri
Arpaçay Toplum Sağlığı Merkezi Yeşilay Haftası kapsamında ilçe merkezinde farkındalık yaratma çalışmaları başlattı.
Yeşilay Haftası etkinlikleri çerçevesinde Toplum Sağlığı Merkezi personeli, Arpaçay Anadolu Lisesi, Arpaçay Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Merkez Camii, esnaflar ve halka açık yerleri ziyaret edilerek, astım-KOAH, sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerden uzak sağlıklı nesillerin yetişmesi amacıyla öğrenci ve vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu.
Bir hafta boyunca devam ettirilen Yeşilay Haftası çalışmalarında Arpaçay Toplum Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Muhammed Mert ve Ebe Sinem Ceyhan görev alırken vatandaşlar ve sağlık ekipleri arasında sigara ve alkolün bırakılması konusunda geçen samimi ve çekişmeli pazarlıklar renkli anların yaşanmasına neden olurken, sağlık ekipleri tam manasıyla sigara ve alkolü bırakma sözünü almadan vatandaşların yanından ayrılmadı.
Okullarda verilen eğitimler slayt ortamında ve uygulamalı anlatılırken, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde hem broşürlü hem de uygulamalı eğitimler yapıldı.
Yürütülen çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kaymakam Faruk Erdem, içki, sigara ve uyuşturucu gibi maddeler kişinin sağlığını bozarak çeşitli hastalıklara neden olduğu gibi bu maddelerin bağımlılık yaratmakla beraber kişilerin yaşam kalitesini düşürdüğünü belirtti.
Erdem, uyuşturucunun maddi manevi kayıplara neden olduğunu, aile ve toplum düzenlerini bozarak kişinin toplum içerisinde itibarsızlaşmasına sebebiyet verdiğini ifade etti.
Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin her türlü zararlı alışkanlık ve bağımlılıktan korunarak üretken ve güçlü bir toplumun parçası olabilmeleri, madde bağımlılığı olan yetişkinlerinde bağımlılıklarından kurtularak sağlık kalitesi yüksek bireyler olabilmeleri için yapılan mücadelelerin başarıya ulaşmasını arzu ettiklerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arpaçay’da Yeşilay Haftası Ekinlikleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN