TKDK 14. Başvuru Çağrı İlanına Çıktı

Giriş Tarihi: 21.4.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 09:55
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) 14. Başvuru Çağrı ilanına çıktı.
İl Koordinatörü Ömer Balun, IPARD kapsamında 14. Başvuru çağrı ilanına çıktılarını, süt üreten işletmelere yüzde 50 ile yüzde 65 arasında destek vereceklerini belirtti.
TKDK Kars İl Koordinatörü Ömer Balun, “TKDK olarak IPARD kapsamında 14. Başvuru Çağrı ilanına çıkmış bulunuyoruz. Çıkmış olduğumuz bu çağrıda süt üreten tarımsal işletmelere yüzde 50 ile yüzde 65 arasında destek vereceğiz. Bu alanda yapılacak yatırımlarda yapım işleri, makine-ekipman, danışmanlık ve görünürlük kalemlerini destekleyeceğiz. Ayrıca süt ve süt ürünleri işleme, et ve et ürünleri işleme, meyve, sebze işleme ve su ürünleri işleme kapsamında yapılacak makine-ekipman alımlarına da yüzde 50 oranında destek verilecektir” dedi.
Balun, başvuruların 11 Mayıs 2015 tarihinde başlayacağını ve başvuru dosyalarının en geç 05 Haziran 2015 tarihi saat 23.00’e kadar Kars İl Koordinatörlüğü’ne teslim edilmesi gerektiğini belirtti.
TKDK’nın verdiği desteklerin hibe şeklinde olduğunu ve geri ödemesi olmadığının altını çizen Balun, “TKDK destekleri kırsal kalkınma için çok önemli bir rol oynuyor. Bizler Kars’ın bu kırsal kalkınma hamlesinden azami ölçüde yararlanmasını istiyoruz. Ülkemizin çeşitli şehirlerinde yaşayan Karslılara ve Kars’a yatırım yapmak isteyenlere seslenmek istiyorum. Gelin ilimize yatırım yapalım ve Kars’a katma değer katalım. Kars İl Koordinatörlüğü olarak bizler her türlü yardım ve destek için buradayız” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TKDK 14. Başvuru Çağrı İlanına Çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN