Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozkurt’ta Lise Öğrencilerine YGS Tatbikatı Yapıldı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:53
Bozkurt’ta Lise Öğrencilerine YGS Tatbikatı Yapıldı
Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde, üniversiteye hazırlanan öğrencilere, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) kurallarının birebir uygulandığı tatbikat sınavı yapıldı.
Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılan tatbikatta, binaya YGS’deki kurallara göre sabah saatinde gelerek, güvenlik kontrolünden geçtikten sonra alınan öğrenciler, 15 Mart’ta yapılacak gerçek sınavın heyecanını atmaya çalıştı.
YGS kurallarının geçerli olduğu tatbikat sınavında, her öğrenciye adlarına düzenlenmiş optik formlarla kalem, silgi ve kalemtıraş verildi. Öğrenciler, cep telefonu, saat, kolye, atkı gibi malzemelerini emanete teslim ettiler.
Okul müdürü Hikmet Kırık, yaptığı açıklamada, öğrencilerin YGS’ye daha iyi şartlarda hazırlanması amacıyla sınav tatbikatı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "15 Mart’ta girecekleri sınavda olduğu gibi öğrencilerimize sınav giriş belgeleri çıkarttık, kimlik ve üst araması görevliler tarafından bizzat yapıldı. Tatbikatla, öğrencilerimizin karşılaşacağı her şeyi onlara göstererek bir hafta sonra gireceği sınavda daha başarılı olmalarını hedefledik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozkurt’ta Lise Öğrencilerine YGS Tatbikatı Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN