Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den 'ye yardım yağıyor

Miraç Kültür Merkezi Başkanı Yılmaz Altınöz: 'Olaylara kayıtsız kalmak mümkün değil'

Giriş Tarihi: 21.11.2013 16:34
Miraç Kültür Merkezi Hanımlar Komisyonu tarafından 'ye yardım amaçlı başlatılan kampanya kapsamında toplanan ihtiyaç maddeleri Suriye'ye gönderiliyor.

Konu hakkında merkez binasında basın açıklama düzenleyen Miraç Kültür Merkezi Başkanı Yılmaz Altınöz, kampanyayı hanımlar komisyonunun organize ettiğini söyledi. Yardım kampanyası hakkında bilgiler veren Altınöz, Türkiye'de yaşayan Suriyeli mültecilere ve Suriye halkına gönderilmek üzere yardım malzemesinin toplanıldığını kaydetti. Müslümanlar olarak merhamet medeniyetinin mensubu olduklarının altını çizen Başkan Altınöz, 'Miraç Kültür Merkezi Hanımlar Komisyonu'nun bir oluşumu. Ülkemizde bulunan başta Suriyeli mülteciler ve diğer mültecilere yönelik bir yarım kampanyası başlattılar.

Bu yardım kampanyamız sadece mülteci misafirlerimize yönelik değil, 1 yılı aşkındır devam eden ve adını Miraç Ensar Yardım Grubu olarak adlandıran hanımlar miskinlere, düşkünlere, yetimlere, yoksullara yönelik bu faaliyetlerini sürdürüyorlar. 'ye gele Suriyeli mültecilere yönelik olarak da, kayıtsız kalmaları da zaten mümkün değildi. Bu anlamda hanım üyelerimiz çok ciddi anlamda, özverili ve başarılı çalışmalar ortaya koydular. Buradaki programın ana konusunu onlar oluşturmaktadırlar. Biz Müslümanlar şüphesiz ki merhamet medeniyetinin mensuplarıyız. Biz güne başlarken besmele ile başlıyoruz' ifadelerini kullandı.

Kampanya kapsamında vatandaşlardan alınan yardım malzemeleri, Şanlıurfa'da toplandıktan sonra Suriye'ye gönderilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri'den Suriye'ye yardım yağıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN