Marka kent Kayseri ekonomik gelişime açık

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Marka kent Kayseri ekonomik gelişime açık

Vali Orhan Düzgün, Kayseri'de önemli yatırımların gerçekleştiğini belirterek "Yeni çevre yolu, üst geçitler, kavşaklar, 4'üncü üniversitenin kurulması gibi yatırımlar ekonomik gelişmeye katkı sağladı" dedi

Kayseri'nin yatırım zengini bir kent olduğunu ifade eden Vali Orhan Düzgün "Devletimiz ildeki temsilcisi olarak ,yatırımların devamlığı sürecinde iş adamlarımız ve yerel yönetimlerimizle uyum içinde, kentimizi daha ileriye götürmek için sürecin her aşamasının bizzat takipçisiyim" dedi. Vali Orhan Düzgün "Kayseri'de önemli yatırımlar yapıldı. Yeni çevre yolu, köprülü kavşaklar, üst geçitler, 4'üncü üniversitemiz, ülkemizin en güzel pistine sahip olan Erciyes Dağı bizim için çok büyük bir turizm kapısıdır" diye konuştu.

5 YILDIZLI OTELLER ARTIYOR

Kayseri'nin sanayi ve ticarette tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir olduğunun da altını çizen Düzgün sözlerini şöyle sürdürdü: "Özellikle Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan Tayyare Fabrikası, Sümer Bez Fabrikası sayesinde Kayseri Türkiye'nin önemli sanayi şehirleri arasında yer aldı. Son yıllarda Kayserili iş adamları turizme önem vererek 5 yıldızlı otel sayısını artırma çabasına girdi. Önceleri haftada 3 gün olan İstanbul-Kayseri uçak seferleri günde 20'ye çıkmıştır. Aynı zamanda yurt dışına direkt seferler başladı." Vali Düzgün, kamu kuruluşları, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum örgütleriyle birlikte Kayseri'nin farklı turizm alanlarında öne çıkan destinasyon olması için yatırım ve tanıtıma devam ettiklerini de ifade ederek "Oran Kalkınma Ajansı'nın koordinasyonunda, bölgesel turizm ve yatırım imkanlarının tanıtımı amacıyla hedef pazarlamada ulusal ve uluslararası fuarlara katılıyoruz. Bu çerçevede son dönemlerde İstanbul'da EMITT, Avrupa'da, Dubai'de turizm fuarlarına katıldık" dedi.
MEHMET UZEL
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marka kent Kayseri ekonomik gelişime açık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN