’de 50 Firma Kalite Belgelerini Aldı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Türk Standartları Enstitüsü (TSE) İl Koordinatörlüğü tarafından ‘Kayseri sanayicisi kalite atağında’ sloganıyla düzenlenen tören ile 50 firmaya kalite belgeleri teslim edildi. TSE Genel Sekreteri Üzeyir Karagöz, “3-4 yıl içerisinde 10 milyon dolar yatırım yaptık” dedi.
TSE Kayseri İl Koordinatörlüğü tarafından marka belgesi almaya hak kazanan 50 firmaya belgeleri verildi. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen belge törenine, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, TSE Genel Sekreteri Üzeyir Karagöz, TSE Kayseri İl Koordinatörü Mahmut Ulaş, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ve sanayiciler katıldı.
Törende konuşan TSE İl Koordinatörü Mahmut Ulaş, TSE’nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Kayseri’de kurulan laboratuvarda birden fazla ülkeden gelen ürünlerin kalite tescilinin yapıldığını söyleyen Ulaş, emeği geçenlere teşekkür etti.
“3-4 YILDA 10 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPTIK”
Törende konuşan TSE Genel Sekreteri Üzeyir Karagöz ise, “Sizlerle sıkça bir araya gelmeye çalışıyoruz. Hiçbir üretici sadece kendi bölgesi için üretim yaparak devam etmek gibi lükse sahip değil. Üretilen her ürün uluslar arası rekabette yer alamıyorsa ayakta kalması mümkün değildir. Uluslar arası rekabette yer alabilmenin tek şeyi standarda uygun olması ve kaliteli olmasıdır. Rekabeti sadece kendi şehrinizde ki başka bir firma ile yapmıyorsunuz başka iş organizasyonlar ile rekabet ediyorsunuz. Bu mücadeleyi birlikte yapıyoruz ve ortaya çıkabilen sıkıntıları birlikte çekiyoruz” dedi.
Sanayicilere destek olmak için çalıştıklarını söyleyen Karagöz, “Sizin gayretlerinize destek olmak için buradayız. Biz inanıyoruz ki bu seviyede ki ürünlerin dünya pazarında çok ciddi talebi olacaktır. Bizde kurum olarak laboratuar desteği açısından elimizden ne geliyorsa yapacağız. Dünyada az örneği olan yatırımlar yapıyoruz. 3-4 yıl içerisinde 10 milyon dolara yakın yatırım yaptık. Dünyanın her tarafından deney hizmetleri Kayseri’de yapılacaktır” şeklinde konuştu.
Törende bir konuşma yapan Kayseri Valisi Orhan Düzgün de, “Türkiye’de sanayinin kalbi olarak nitelendirilen şehrimizde önemli bir olay gerçekleşiyor. Gerek yurt içi gerek yurt dışı pazarında ürünlerimizi daha fazla satabilmek için ürünlerimizin kalitesinin tescil edilmesi gerekiyor. Kayseri’de bulunan laboratuvarda birçok ülkeden ürünlerin gelip kalite belgesi aldığını bilmek gerçekten bizi çok mutlu ediyor. Değişik ürünlere yönelik çok farklı laboratuvarlar var ama en azından ilimizde bu laboratuvarlardan birinin açılması gurur ve memnuniyet vericidir” diye konuştu.
Konuşmaların ardından 50 firmaya belgeleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayseri’de 50 Firma Kalite Belgelerini Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN