Türkiye'nin en iyi haber sitesi

46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Sona Erdi

Giriş Tarihi: 2.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Sona Erdi
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından düzenlenen ’46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Düzenlenen törende, yarışmada dereceye giren öğrenciler gözyaşlarını tutamadı.
TÜBİTAK tarafından düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması sonuçlandı. Yaklaşık 190 öğrencinin katıldığı yarışmada, projeleri jüri tarafından beğenilen 45 öğrenci ödüllerini aldı. Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof.Dr. Sebahattin Ünalan, ERÜ rektör yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan Prof.Dr. Sebahattin Ünalan, yarışma hakkında bilgiler verdi. Ünalan, "Proje yarışması Türkiye üzerinden 12 bölge ile devam ettirilmektedir. Biz Kayseri bölgesi olarak Sivas, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde ve merkez Kayseri olmak üzere 7 vilayetten bir bölge oluşturuyoruz. Yarışma konularımız 11 branşa ayrılmış bulunmaktadır. Prosedürümüz, öğrencilerimizin hazırlamış olduğu projeleri, bir danışman yardımı ile online olarak TÜBİTAK’ın sitesine başvurması ile başlamaktadır. Daha sonra koordinatörlüğümüz tarafından kurulan jüriler, ilk başvuruları gıyabinde değerlendirmektedir. O başvuruların içerisinden bölge sergisine davet edilecek olan 100 projeyi belirlemektedir" ifadelerini kullandı.
Ünalan ayrıca, "Şuanda içerisinde bulunduğumuz tören, 100 projenin sergilenmiş ve Ankara finallere gidecek olan aşamayı oluşturan 15 projenin tespiti yapılmış ve tespiti yapılmış olan projelerin ödül törenini kapsamaktadır" dedi.
Konuşmanın ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu da, yarışmada 1’inci olan öğrencilere ödüllerini verdi. Öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektiren Çandıroğlu, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar diledi.
Öte yandan, yarışmada dereceye giren öğrenciler büyük mutluluk yaşarken, bazı öğrenciler ise dereceye girdiklerini öğrenince gözyaşı döktü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN