Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bünyan Sümer Mahallesi Yenileniyor

Giriş Tarihi: 18.5.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:10
Bünyan Sümer Mahallesi Yenileniyor
Bünyan Belediyesi tarafından baharla birlikte başlayan ve Bünyan genelini kapsayan yol yapım çalışmaları kapsamında Sümer Mahallesi baştan sona yenileniyor.
Bünyan Belediyesi Sümer Mahallesinde alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte yaya yolu yapım işine başladı. Daha önce sıcak asfalt çalışması yapılan ve elektrik hatlarının yer altına alındığı Sümer Mahallesi’nde, vatandaşları zor durumda bırakan ve araç trafiğinin tehlikeye düşmesine neden olan yaya kaldırımları yenileniyor. Zaman içerisinde yıpranan ve vatandaşların yürümesini güçleştiren yaya kaldırımları, yapılan çalışmalarla daha sağlıklı ve daha estetik bir görüntüye kavuşturulacak. Sümer Mahallesi’nde yapılan çalışmalar hızla devam ederken, hizmetlerin en kısa sürede tamamlanacağı bildirildi.
Bünyan genelinde başlayan ve yaklaşık 200 bin metrekareyi bulacak olan yol yapım çalışmaları kapsamında, Bünyan Cumhuriyet Mahallesi ve Sağlık Mahallesi’nde sona yaklaşıldı. Havaların ısınmasıyla birlikte hız kazanan çalışmalarda, Cumhuriyet Mahallesi ve Sağlık Mahallesi’ne kavuşturulacak olan hizmetler büyük ölçüde tamamlandı. Yeni yolların yapımı ve eski yolların bakım ve onarımının tamamlanmasıyla birlikte Cumhuriyet ve Sağlık mahallesine yeni bir görünüm kazandırılmış olacak.
Devam eden çalışmalar dahilinde Bünyan Ağcalı Mahallesin’de son dönemece girildi. Bünyan Belediyesi tarafından Ağcalı Mahallesi’nin birçok noktasında başlatılan yol yapım ve kilitli parke çalışmaları hızla devam ederken, yapımı tamamlanan sokak ve caddeler vatandaşların kullanımına açıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bünyan Sümer Mahallesi Yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN