Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alışır’ın dünyası

Çağdaş sanatçı ’ın 10 yıllık çalışmalarının ele alındığı kitap sanatçıyı takip eden sanatseverler için önemli bir kaynak

Giriş Tarihi: 11.10.2019
Alışır’ın dünyası
Çağdaş sanatçı Ali Alışır'ın 10 yıllık birikimini anlatan, Ali Alışır 2009-2019 kitabı Bozlu Sanat Yayınları tarafından yayımlandı. Kitap, son yıllarda Sanal serisiyle ve Melez Ruhlar adını verdiği eserleriyle dikkat çeken Ali Alışır'ın sanatsal üretiminin gelişimini anlamamızı sağlıyor.
Dijital gelişim içindeki dünyamızda hepimizin yaşadığı imge saldırısını Sanal Bedenler, Sanal Mekanlar, Sanal Savaşlar, Sanal Manzaralar başlıklı sergileriyle sorgulayan Alışır, bu sanal serisinde gerçek-kurgu-sanal arasındaki ilişkiyi özgün bir biçimde ele alıyordu. Daha sonra gelen Kozmoz ve Melez Ruhlar serisindeyse çalışmalarını bir adım öteye taşıdı ve hızlı tüketim karşısındaki bir anlamdaki sınavımızı anlatmaya çalıştı. Özellikle Melez Ruhlar serisinde bu hızlı tüketim karşısında yaşadığımız aşınmayı insan bedeni üzerinden anlatıyordu.
Kitapta farklı yazarlar tarafından Alışır'ın eserleri değerlendiriliyor. Tabii o eserlerin fotoğraflarına da yer veriliyor. Böylece okur Alışır'ın dünyasında ziyadesiyle dolaşıyor. Eserleri yerli ve yabancı pek çok koleksiyonerde bulanan Ali Alışır'ı takip eden sanatseverler için kitap önemli bir kaynak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alışır’ın dünyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN