Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya Kadınlar Günü Kadın Sosyal Yaşamda Kutlandı

Giriş Tarihi: 7.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 17:57
Dünya Kadınlar Günü Kadın Sosyal Yaşamda Kutlandı
İzmit Belediyesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde hazırlan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği cephanelik bölgesinde yapılan Kadın Sosyal Yaşam ve İş Geliştirme Merkezinde gerçekleştirildi.
‘İş Hayatında ve Sosyal Hayatta Kadın olmak’ konulu etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İzmit Kaymakamı Ersin Eroğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkan adayı Emine Zeybek, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İzmit Belediyesi meclis üyeleri ve çok sayıda protokol katıldı.
Bayanların yoğun ilgi gösterdiği panelde konuşan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, çok yakında kadınların hizmetine sunulacak olan Kadın Sosyal ve Yaşam Merkezi’nin Türkiye de kadına yönelik yapılan en büyük yatırım olduğunu vurgulayarak, “Avrupa kadınlarımız için yapılan bu eşsiz yapıyı örnek alacak. Kadına şiddet bize, Türk erkeğine hiç yakışıyor. Kadın bizim anamız, kadın bizim bacımız, kadın bizim eşimiz, geleceğimiz, her şeyimiz. Dünyanın en üstündeki adamı da doğuran bir kadın var” şeklinde konuştu.
Kadınlar günün sadece senenin bir günü değil; yılın 365 günü olduğunu da vurgulayan Başkan Doğan, “Analar, kadınlar hep mutlu olsun. Yürekleri hiçbir zaman evlat acısıyla tanışmasın. Bizim İzmit Belediyesi olarak öncelikli amacımız kadınlarımızın en iyi şekilde hayatlarını sürdürebilmeleridir. Biz bunun için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Kadınlarımız burayı dolu dolu kullansınlar istiyoruz” diyerek tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü de yaptığı konuşmasında, “Dünya kurulduğundan beri hayat, kadınlarımızın sırtında devam ediyor. En büyük acıyı yaşayan her zaman kadınlarımız olmuştur. Onlar sadece 8 Matta değil her gün bizim başımızın tacıdır” dedi. İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu da en büyük destekçilerinin her zaman kadınlar olduğunu belirterek tüm kadınların dünya kadınlar gününü kutladı.
Konuşmaların ardından İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi 40 yaş üstü halk oyunları ekibi sahne aldı. Misafirlerden büyük ilgi gören İzmit Kent Konseyi Kadın Meclisi 40 yaş üstü halk oyunları ekibi, misafirler tarafından uzun süre alkışlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Kadınlar Günü Kadın Sosyal Yaşamda Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN