Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtfaiyesi Kahramanmaraş’a Örnek Olacak

Giriş Tarihi: 12.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Kocaeli İtfaiyesi Kahramanmaraş’a Örnek Olacak
İtfaiyecilik çalışmaları hakkında bilgi almak amacıyla ’ye gelen Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiyesi, yapılan uygulamalar ve faaliyetlerle ilgili inceleme ziyaretinde bulundu.
30 Mart 2014 yerel seçimleriyle birlikte yetki sınırları il sınırına kadar genişleyen Kahramanmaraş İtfaiyesi, yeniden yapılanma aşamasında Kocaeli İtfaiyesi’nin uygulamalarını incelemek üzere Kocaeli’ye bir ziyaret gerçekleştirdi. 2 günlük ziyaret kapsamında Kocaeli’de misafir edilen Kahramanmaraş İtfaiyesi yetkilileri, Kocaeli İtfaiyesi yapılanma şekli, itfaiyenin aldığı eğitimler, tesis ve işletmelerin açılış safhasında yangın güvenliği konusunda yapılan denetim faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkililerinden Akom Önleme ve Eğitim Şube Müdürü İbrahim Çataltaş, Eğitim Amiri Mehmet Palabıyık ve İtfaiye Eğitmeni Nimetullah Aksoy’dan oluşan bir heyet, Kocaeli itfaiye Daire Başkanlığı’na inceleme ziyaretinde bulundu. Heyete, Kocaeli İtfaiye Eğitim Merkezi(KOBİTEM) gezdirilerek itfaiyenin yapılanma şeklinden bahsedildi.
Misafir yetkililere, eğitim alanında yapılan faaliyetler hakkında bilgi verildi. Tesis ve işletmelerin proje ve açılış safhalarında ve sonrasında gerçekleştirilen denetim faaliyetleri anlatıldı. Bu işlemler için geliştirilen yazışma ve formlar ile personelin organizasyonu hakkında bilgi verildi.
Kahramanmaraş itfaiyesi yetkileri, Kocaeli itfaiyesinin örnek alınacak birçok yönünü tespit ettiklerini ve bunları kendilerinin de uygulamaya çalışacaklarını belirterek 2 gün süren inceleme ziyaretlerinin oldukça verimli geçtiğini ve misafirperverlikleri sebebiyle Kocaeli İtfaiyesi’ne teşekkür ederek ayrıldılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli İtfaiyesi Kahramanmaraş’a Örnek Olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN