Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir Personeli Seminerde

Giriş Tarihi: 24.3.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 10:11
Büyükşehir Personeli Seminerde
Büyükşehir Belediyesi kurum personeline yönelik “Beyni Etkin Kullanma ve Hafıza Teknikleri” eğitim semineri verdi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından kurum personeline yönelik “Beyni Etkin Kullanma ve Hafıza Teknikleri” eğitim semineri Uzman Psikolog Ertan Şimşek tarafından verildi. Eğitime Büyükşehir Belediyesi çalışanları yoğun ilgi gösterdi.
Hafıza tekniklerinin temel mantığı, isim ve resimleri hafızaya alma gibi konuların ele alındığı interaktif eğitim seminerinde konuşan Uzman Psikolog Ertan Şimşek ağzımızdan çıkan kaderimiz olur diyerek, “Beyin bilgisayar hard diski gibidir. Bilinçaltı her söyleneni kaydeder. Bu yüzden ben yapamam, başaramam gibi cümleleri kullanarak bilinçaltımızı yanlış yönlendirmemeliyiz. Hafıza güçlendirme tekniklerinin bilinçaltı yöntemler kullanılarak güçlendirilebilir. Güçlü bir beyine ve hafızaya sahip olmak istiyorsak beynimizi ona göre programlamalıyız” dedi.
Beynin yorulmadığını söyleyen Şimşek, “Beynin kimyasal yapısı oksijen ve glikozdan oluşur. Beynin ihtiyaç duyduğu tek şey bu ikisidir. Sadece kaslarımız yorulur, beynimiz asla yorulmaz. Beynin sağlıklı çalışabilmesinin rüya görmekle alakalıdır. Rüya görmek, beynin sağlıklı çalıştığının en önemli göstergelerindendir. Hafıza teknikleri beynin gıdıklanmasıdır. Hayatımızda uygulayacağımız şu dört ilkeyle başarılı olabiliriz; Ne istediğini bilmek, uyum içerisinde olmak, duygusal sezgi ve estetikle” diye konuştu.
Yoğun bir katılımın olduğu eğitim seminerinde Uzman Psikolog Ertan Şimşek beynin etkin kullanılması ve hafıza tekniklerinin kullanılması konularında birçok teknik ve pratik uygulama örneği anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir Personeli Seminerde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN