Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cankurtaranlar Eğitime Başladı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Cankurtaranlar Eğitime Başladı
2015 yazında ’deki sahillerde görev yapacak gönüllü cankurtaranların eğitimi çalışmalarına başladı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde cankurtaranlık hizmeti veren Kocaeli Su Kazalarını Engelleme Merkezi (KOSKEM), 2015 yılı çalışmalarına başladı. Kocaeli’deki sahillerde boğulma vakalarına müdahale ederek olumsuz vakaların önüne geçen KOSKEM çalışmalarına ilk olarak gönüllü Büyükşehir Personeli eğitimi ile başladı. Eğitimlerde kondisyon ve cankurtaranlık çalışmaları yapılıyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelindeki sahillerde yaşanabilecek boğulma vakalarını önlemek amacı ile hayata geçirdiği KOSKEM, bu sene de sahillerde hayat kurtaracak personeline eğitimler vermeye sezon açılmadan başladı. Geçen sene Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin görev yaptığı alanlarda hiçbir boğulmanın yaşanmadığı çalışmalar kapsamında Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Yüzme Havuzu’nda haftada 2 gün, 2’şer saat olmak üzere başta kondisyon ve cankurtaranlık eğitimi veriliyor.
Çalışmalar kapsamında il genelindeki kamu ve sivil toplum örgütlerine katılım davetiyeleri gönderildi. 2015 yılı için KOSKEM çalışmalarına katkıda bulunacak kamu ve sivil toplum kuruluşları ile ilk toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda çalışma yapılacak sahiller belirlenerek görev dağılımı yapıldı. 2005 yılından bu yana Kocaeli sahillerinde cankurtaranlık hizmeti veren Kocaeli Su Kazalarını Engelleme Merkezi (KOSKEM), 2008 yılına kadar sadece bir bölgede hizmet verirken, 2009 yılından itibaren haftanın yedi günü Kandıra- Cebeci, Kumcağız, Seyrek, Sarısu, Bağırganlı; Karamürsel- Altınkemer ve Darıca Bayramoğlu halk plajlarında göre yapmaya başladı. KOSKEM, 2014 yılına kadar toplam 3 bin 464 boğulma vakasına müdahale etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cankurtaranlar Eğitime Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN