Türkiye'nin en iyi haber sitesi

“Gençlerle Başbaşa” Kitabı Tded’de Konuşuldu

Giriş Tarihi: 4.4.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
“Gençlerle Başbaşa” Kitabı Tded’de Konuşuldu
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği’nde devam eden eğitimler kapsamında, Ali Fuat Başgil’in “Gençlerle Başbaşa” adlı kitabı ele alındı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği(TDED), özellikle gençler arasında kültürün kuşaklar arasında aktarılmasını sağlayabilmek, bilinçli bireyler yetiştirebilmek için programlara ara vermeden devam ediyor. Birbirinden farklı konuların ve konukların yer aldığı programların sonuncusu dernek binasında gerçekleşti. Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimleri Lisesi edebiyat öğretmenlerinin düzenlediği sohbet programının konusu; okula adını veren değerli sosyal bilimci Ord. Prof. Dr. Ali Fuat Başgil’in ölümsüz eseri “Gençlerle Başbaşa” oldu.
Dil ve Edebiyat Derneği’nde gerçekleşen sohbet programında konuşan Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mürsel Gündoğdu, yetkililere kendilerine bu güzel mekanı tahsis ettiklerinden dolayı teşekkür etti ve Ali Fuat Başgil’in bir demokrasi kahramanı olduğunu söyledi. Başgil’in hayatından önemli kesitler aktaran Gündoğdu, Başgil’in halkın isteğiyle Cumhurbaşkanlığı’na aday olduğunu ancak bunun engellenmeye çalışıldığını da sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından, ele alınan kitap üzerinden katılımcı gençlere hayatta karşılaşabilecekleri birçok konuda neler yapabilecekleri konusunda öneriler verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Gençlerle Başbaşa” Kitabı Tded’de Konuşuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN