Dünya Çocuklarına Annelik Yaptılar

Giriş Tarihi: 28.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 12:07
Dünya Çocuklarına Annelik Yaptılar
li anneler, Büyükşehir’in 23 Nisan Şenliği için 44 ülkeden gelen bin 100 çocuğu evlerinde kendi evlatları gibi ağırladılar.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 44 ülkeden bin 100 çocuğun katılımıyla düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’nde misafir ülke çocukları Kocaelili ailelere konuk oldu. Dünya çocuklarını evlerinde misafir eden Kocaelili anneler, onları kendi evlatlarından ayırmadılar. Gönül diliyle anlaştıkları dünya çocuklarına Türk kültürünü öğreten Kocaelili anneler, ayrılma vakti geldiğinde ise gözyaşlarına boğuldu.
Dünyanın dört bir yanından ailelerini geride bırakarak gelen misafir ülke çocukları, Kocaeli’nde aile sıcaklığında karşılandı. Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün belirlediği okullardaki velilerin evlerinde konuk ettiği dünya çocukları, bir hafta boyunca belki de hayatlarının en güzel günlerini yaşadı. Gündüz programlarında ülke oyunlarını sergileyen dünya çocukları, Büyükşehir’in Eğitim ve Eğlence Fuarı’nda da gönüllerince eğlendiler. Sekapark’ta piknik yapan çocuklar, kendi ülkelerinin kültürünü anlatırken, Türk gelenek ve göreneklerini de öğrendiler. Kocaelili anneler onlara börek açmaktan, yaprak sarmaya kadar bildikleri her şeyi öğretti.
Bir hafta gibi kısa zaman zarfında bile alıştıkları dünya çocuklarını şenlik bitiminde ülkelerine uğurlayan anneler, duygusal anlar yaşadı. Çocuklar kendilerini havaalanına taşıyacak otobüslere binerken, bir hafta boyunca kendilerine annelik yapan Kocaelili annelerden ayrılmakta güçlük çekti. Çocuklar veda ederken, Kocaelili anneler kendi evlatlarından ayrılıyormuş gibi gözyaşlarına boğuldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise dünya çocuklarını evlerinde ağırlayan, kendi evlatları gibi bakan Kocaelili annelere teşekkür ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Çocuklarına Annelik Yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN