Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu:

Giriş Tarihi: 2.8.2015 22:08 Güncelleme Tarihi: 3.8.2015 07:23
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu:
Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Malazgirt’te hain bir pusuyla şehit düşen Binbaşı Arslan Kulaksız’ın eşi için “Eli öpülesi imanlı bir eş” ifadelerini kullandı.
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 2014-2015 sezonu şampiyonluk kupalarının ve başarı plaketlerinin dağıtıldığı törende bir konuşma yapan Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Muş’un Malazgirt ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen Binbaşı Arslan Kulaksız’ın eşi Sibel Kulaksız için, “Televizyondan cenaze törenini izleyince hüngür hüngür ağladım. Binbaşımızın eşi konuştukça o asil duruşu bir kez daha gördüm. Şehit olan Binbaşımız Arslan Kulaksız’ın hanımını na’şın başında öyle bir vakurdu ki. O hain pusuda yanında olan eşi Sibel Hanım, şehit Arslan’ın naaşı başında dik duruyor, ağlıyor ama dimdik konuşuyor. Eli öpülesi imanlı bir eş ve anne olarak konuşuyor” dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasına, “Şehidimizin eşi kahraman kocası Binbaşımız için ‘Arslan’ım sana zaten şehitlik yakışırdı’ diyor. Şu sözü görüyor musunuz? Bir anneyi, şehit eşinin vakurluğunu görüyor musunuz? Ağlayarak dinledim. Hüngür hüngür ağladım. Allah’ım ne güzel, ne bilinçli ve ne şuurlu bir anne ve eş. İşte toplumuzda böyle anneler ve babalar yetiştirmeliyiz. Bizim medeniyetimizde ve tarihimizde insanlığa iyi örneklerle doludur. Barışı, medeniyeti ve hizmeti getirdik. Kardeşliği öğretmeye çalıştık” diyerek duygularını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN