Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın o sahnesi gerçek oldu

Türk sinemasının unutulmaz filmi Beylikdüzü'nde gerçek oldu.

Giriş Tarihi: 23.10.2014 17:36
Hababam Sınıfı'nın o sahnesi gerçek oldu
Beylikdüzü'nde eğitim veren özel bir okul, kirasının düzenli ödenmemesi nedeniyle mahkeme kararıyla boşaltıldı. Eğitim öğretim yılı devam ederken verilen bu karar akıllara unutulmaz "" filmi serisini getirdi.

Beylikdüzü Kavak Mahallesi Kavak Caddesi üzerinde bulunan özel okul, bina sahibinin kira ödemesini düzenli şekilde alamaması sebebiyle eğitim öğretim yılı içerisinde mahkeme kararıyla boşaltıldı.

TÜM MALZEMELER KAPI ÖNÜNE KONULDU

Mahkemenin binanın boşaltılmasına ilişkin kararının ardından öğrencilerin okul içerisinde kullandığı defter ve kitaplar başta olmak üzere tüm malzemeler kapı önüne konuldu. Okulun boşaltıldığına ilişkin haberi alan veliler ve öğrenciler okul önüne akın etti. Okullarının geri açılmasını isteyen öğrenciler duruma tepki gösterdi.

"1 EKİM İTİBARİYLE DE HİÇBİR KİRA BORCUM YOK"

Geçen yıl okul yapmak üzere binayı kiraladığını ifade eden kolej sahibi Ayten Uğur "Binayı okula çevirmek için ciddi bir inşaat yaptım. Bu sebepten kirada biraz gecikmeler olmuştu. İki kez ihtar alınca tahliye davası açılmış. Bütün yaz bana hiçbir şey demediler. 1 Ekim itibariyle de hiçbir kira borcum yok. Dün geldiler tahliye ediyoruz dediler. Bana hafta sonuna kadar izin verin üç gün içerisinde çocuklarımı yerleştireyim dedim. Geceleyin bütün eşyaları atarcasına her şeyi çıkarttılar ve kapıyı kilitlediler" dedi.

"ÇOCUKLAR MAĞDUR OLMASIN DİYE YALVARDIM"

Eğitim öğretim döneminin devam ettiğini hatırlatan Uğur, "Sözleşmede olmamasına rağmen Ekim, Kasım, Aralık kiralarını peşin öde dediler. Bende 3 kira parasını bulamadım. Ben art niyet seziyorum. Ne olur çocuklar mağdur olmasın diye yalvardım. Savcılığa giderek dava açacağım" diyerek yaşananları anlattı.

HABAM SINIFI DA SOKAKTA KALMIŞTI

Okul bahçesinde toplanan veliler ve öğrenciler duruma tepki gösterirken, yaşanan olay Hababam Sınıfı filmi serisinde yaşanan bir sahneyi akıllara getirdi. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı 1976 yılında çekilen "Hababam Sınıfı Tatilde" filminde de okul Mahmut Hoca'nın eski bir öğrencisi tarafından satın alınınca öğrenciler sokakta kalmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hababam Sınıfı'nın o sahnesi gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN