TEMA Vakfı, Köy Okullarında Eğitim Veriyor

Giriş Tarihi: 23.3.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 17:39
TEMA Vakfı, Köy Okullarında Eğitim Veriyor
TEMA Vakfı Tavşanlı Temsilciliği tarafından köy okullarında seminerler veriliyor. Erozyon başta olmak üzere ağaçlandırma çalışmaları ve toprak yapısı hakkında bilgi verilen öğrencilere ücretsiz fidan dağıtılarak dikim çalışmalarına katılmaları isteniyor.
TEMA Vakfı Tavşanlı temsilcisi Adnan Yazıcı eğitim çalışmaları kapsamında yürüttükleri çalışmaları gazetemize değerlendirdi. Okullarda Toprak Sevgisi üzerine konferanslar verdiklerini söyleyen Yazıcı, erozyona dikkat çekerek gelecek nesilleri bilinçlendirmek istediklerini söyledi. Adnan Yazıcı ” Eğitim faaliyetleri kapsamında köy okullarına giderek gençlerimizle buluşuyoruz. Özellikle ota okullarda öğretmen arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz toplantılarda çocuklarımıza erozyon toprak ilişkisini, ağaçlandırma çalışmalarının faydalarını, doğaya etkisini, doğal varlıkların korunmasını anlatıyoruz. Bu arada TEMA gönüllerimizde çevreyi korumanın öneminden bahsederek geri dönüşüm konusunda ki faaliyetleri anlatıyor” dedi
Bu çalışmanın her ay bir köy okulunda devam edeceğini söyleyen TEMA Vakfı Tavşanlı Temsilcisi Adnan Yazıcı, fidan dikim çalışmalarının da süreceğini, bu faaliyetlerinde yine öğrencilerle birlikte yapılacağını kaydetti. (İÖ-EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TEMA Vakfı, Köy Okullarında Eğitim Veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN