Kamu-sen’den Doğu Türkistan’a Destek

Giriş Tarihi: 4.7.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Kütahya Kamu-sen’den Doğu Türkistan’a Destek
Çin’in Şincan Uygur özerk bölgesindeki Çin zulmüne dünyanın sessiz kaldığını belirten Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Mehmet Karabekir, zulmü yapan Çin’i ve sessiz kalanları kınadıklarını söyledi.
Azerbaycan Parkı’nda sendika üyeleriyle birlikte yaptıkları eylemde basın açıklaması yapan Türkiye Kamu- Sen Kütahya İl Temsilcisi Mehmet Karabekir, "Mesele Müslüman olmaksa, Uygur Türkleri de Müslüman’dır. Mesele insan olmaksa, Türkler de insandır. Bir dönem sözde dünya liderliğine soyunup, sözüm ona diktatörleri hizaya getirme peşinde koşanlar, milletin değerlerini oya tahvil etmek için ’Yeni Osmanlıcı’ kesilenler, dantelli kefenlerle yola çıkanlar neredesiniz?” diyerek Çin zulmüne sessiz kalanları kınadıklarını dile getirdi.
Karabekir, "Gözümüze uzak, gönlümüze yakın Doğu Türkistan’dan yükselen çığlıkla yüreklerimiz yanmaktadır” dedi.
Doğu Türkistan’da bir millet kan ağlarken bütün dünyanın buna kör, sağır, dilsiz kaldığını belirten Mehmet Karabekir, “Tüm dünya bu hayasız, bu alçakça zulmü seyretmektedir. Ne yazık ki, milletimizin büyük çoğunluğunun yaşanan insanlık dramından haberi dahi yoktur. Çin Devleti, yıllardır işgal ettiği Doğu Türkistan’da sistematik katliamlar gerçekleştirmektedir. Türkistan kan gölü haline gelmişken Hükümet, yaşanan dramı görmezden gelmekte, sözde insan hakları savunucuları susmakla yetinmektedir. Doğu Türkistan’da evlerinden, yurtlarından edilmiş yüz binlere, katledilen canlara kimsenin gözlerini kapatma hakkı yoktur. Mesele Müslüman olmaksa, Uygur Türkleri de Müslüman’dır. Mesele insan olmaksa, Türkler de insandır” ifadelerini kullandı. (EFE)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya Kamu-sen’den Doğu Türkistan’a Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN