AK Parti’de Gözler 7 Nisan’a Çevrildi

Giriş Tarihi: 6.4.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
AK Parti’de Gözler 7 Nisan’a Çevrildi
AK Parti’de gözler yarın açıklanacak kesin adaylara çevrildi. ’da 65 aday adayının yarıştığı adaylık yarışında kesin liste 7 Nisan Salı günü akşam 17.00’de açıklanacak.
7 Haziran seçimleri öncesi siyasi partilerin milletvekili aday listelerini yarın açıklayacağı biliniyor. Malatya’da da kuşkusuz gözler 65 aday adayının başvuruda bulunduğu iktidar partisinde. AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Malatya için 6 adayın isminin 7 Nisan günü akşam 17.00’de açıklanacağını belirterek aday adaylık sürecinde sona geldiklerini söyledi.
Partilerine gösterilen teveccühten dolayı teşekkür eden Kahtalı, aday adaylığı süresince Malatya için gösterilecek olan 6 ismin, il teşkilatı başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ve kamuoyuna sorduklarını söyledi. Bugün itibariyle bu sürecin sonuna geldiklerini dile getiren Kahtalı, “65 aday adayı arkadaşımız da hakikaten hepsi çok kıymetli ve her biri birbirinden değerli insanlar” dedi.
Sadece 6 ismin listede var olacağını belirten Kahtalı, bu nedenle liste dışında kalacak olan aday adaylarında da çağrıda bulunarak olması muhtemel fitneye karşı dikkatli olmalarını istedi. 6 adayın dışında kalan isimlerinde aday olmuşcasına çalışması gerektiğinin altını çizen Kahtalı, “İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde el ele vererek çalışacağız. Bugüne kadar partimizin içerisine nifak tohumu sokmak isteyenler olduğu gibi bugünden sonra da bunu yapmaya çalışacaklardır. Ancak ben aday gösterilmeyen arkadaşlarımızın bu tür nifak tohumu ekmek isteyenlere prim vermeyeceğini düşünüyorum” diye konuştu.
Birlik ve beraberlik içerisinde iyi bir seçim yaşayacaklarını ifade eden Kahtalı, “Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar, çıkartılmak istenen kaoslar malum. Bu fitne odaklarına inşallah fırsat vermeden 7 Haziran seçimlerine hep birlikte çalışacağız, hazırlanacağız” şeklinde konuştu.
AK Parti’de aday adayı olan herkese çok teşekkür ettiğini söyleyen başkan Kahtalı, “İnşallah süreç içerisinde yine beraber olacağımıza kuşkum yok” dedi.
Yarın akşama doğru AK Parti il binasında, teşkilatında hazır olduğu bir toplantı ile adayların kamuoyuna sunulacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’de Gözler 7 Nisan’a Çevrildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN