Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hollandalı Fotoğrafçı ’ya Geliyor

Giriş Tarihi: 20.5.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 14:56
Hollandalı Fotoğrafçı Malatya’ya Geliyor
Hollandalı Fotoğraf Sanatçısı Arjen Jan Zwart, Haziran’da MAFSAD’ın konuğu olarak ’ya geliyor.
Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (MAFSAD) tarafından hazırlanan, Fırat Kalkınma Ajansı’nca desteklenen, Akçadağ’a bağlı Levent Vadisi’nde 11-14 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Uluslararası Malatya Fotokamp” Projesi çerçevesinde Hollandalı Fotoğraf Sanatçısı Arjen Jan Zwart Malatya’ya gelecek.
“ZWART ÖNEMLİ BİR SANATÇI”
Fotokamp Genel Koordinatörü Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Ertekin, 11-14 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Malatya Fotokamp Projesi için birçok fotoğrafçının Malatya’ya geleceğini, bunlardan birinin de Hollandalı Fotoğrafçı Arjen Jan Zwart olduğunu belirtti. Zwart’ın donanımlı bir fotoğrafçı olduğunu söyleyen Ertekin, sanatçının fotokamp kapsamında iki gün sürecek olan "Gerçeklik ve Hayal Arasında" adlı bir atölye çalışması gerçekleştireceğini de belirtti.
ARJEN JAN ZWART KİMDİR?
Arjen Jan Zwart geniş bir çalışma anlayışıyla kentsel manzara, kıyı manzarası, portre, sokak fotoğrafları ve sosyal belgesel tasvirleri çeken Hollandalı bir fotoğrafçı. Kendi kişisel projelerinin yanı sıra, gazete, dergi ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışıyor. Arjen Jan Zwart’ın çeşitli kişisel fotoğraf çalışmaları Avrupa’da ve Türkiye’de sergilendi. Arjen Jan Zwart şu anda İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor. Galata Fotoğrafhanesi ve Ankara’da KA atölyesinde workshoplar düzenliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollandalı Fotoğrafçı Malatya’ya Geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN