Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeşil Alanlar Ve Parklar Modern Sulama Sistemine Kavuştu

Giriş Tarihi: 9.7.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Yeşil Alanlar Ve Parklar Modern Sulama Sistemine Kavuştu
Battalgazi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki yeşil alanların ve yeni yapılacak parkların sulanması için çalışmalarını sürdürüyor.
Battalgazi Belediyesi tarafından ilçe genelindeki yeşil alanların ve yeni yapılacak parkların sulanması için yürütülen çalışmalar kapsamında Tandoğan, Dolamantepe ve Hatunsuyu mahallelerinde açılan 3 adet sondajda istenilen su miktarı bulundu. Konu ile ilgili yapılan açıklamada, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda açılan sondaj sonucu bulunan suyun 100 bin fidan kampanyası kapsamında toprak ile buluşturulan fidanların sulanması başta olmak üzere yeni yapılan parkların ve yeşil alanların sulanmasında kullanılacağı kaydedildi.
Açıklamada, “Karahan Mahallesi ağaçlandırma sahasının sulama projesi kapsamında bin 500 metre ana hat ve 26 bin 250 metre damla sulama sistemi yapılarak, fidanlar modern sulama sistemi ile suya kavuşturulmuştur. Yine bu kapsamda Çolakoğlu, Yarımcahan ve Karaköy mahallelerinde mezarlıklarda gerçekleştirilen fidan dikim alanlarında da damla sulama sistemleri yapılarak, fidanların sulanması yapılmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar yürütülen sulama projeleri neticesinde, Başharık, Selçuklu, Şehit Fevzi, Karahan Yarımcahan, Hatunsuyu ve Çöşnük mahallelerindeki toplam 15 adet park ve yeşil alan, sondaj ve kaynak sularından yararlanılarak yeni sulama sistemlerine kavuşturulmuştur” denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeşil Alanlar Ve Parklar Modern Sulama Sistemine Kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN