Su Depolarına Uzaktan İzleme Sistemi Kuruldu

Giriş Tarihi: 23.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 17:05
Su Depolarına Uzaktan İzleme Sistemi Kuruldu
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya genelindeki su depolarındaki anlık durumdan haberdar olmak için Su Seviyesi Uzaktan İzleme Sistemi’ni kurdu.
Malatya merkez ve merkez ilçelerde bulunan 36 adet su deposunun tamamı saniye saniye izleniyor. Konu ile ilgili bilgiler veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Malatya’nın önümüzdeki yıllarda su ve kanalizasyon ile ilgili sorunlar yaşamaması için son teknoloji kullanılarak planlamaların yapıldığını ifade etti.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın projelere sonsuz destek verdiğini kaydeden Dr. Özdemir, “Su Seviyesi Uzaktan İzleme Sistemi’ni Malatya merkezde bulunan 36 adet su deposuna kurduk. Yaşanabilecek herhangi bir olumsuzlukta anında haberdar olacağız. Özellikle su seviyesinin düşmesi ve suyun taşması durumlarında ekiplerimizin anında müdahale etme şansı olacak. Gelecek nesillerimize kaliteli hizmet sunmak için gayret ediyoruz. Sistemin hayata geçirilmesi bizler için çok önemli. Bundan sonra da yapacağımız hizmetlerin tamamında teknolojiyi kullanacağız. Sistemi kurarken kendi öz kaynaklarımızdan istifade ettik. Sistem ile desteğini esirgemeyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a teşekkür ediyorum. Halkımızın geleceği ve rahatlığı için çalışıyoruz” sözlerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su Depolarına Uzaktan İzleme Sistemi Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN