Dönem Ödevini Vali İle Birlikte Yaptı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Dönem Ödevini Vali İle Birlikte Yaptı
Sosyal Bilimler Lisesi 9. sınıf öğrencisi Hasret Bilmez, tanınmış veya ünlü bir kişiyle röportaj konusunu içeren dönem ödevi için Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ile röportaj yaptı.
Hasret Bilmez, röportaj sırasında Sosyal Bilimler Lisesi’nde okuyan öğrencilerin bir çoğunun kaymakam ve vali olmak istediklerini belirterek, Vali Erdoğan Bektaş’a mesleğini belirlemede etkili olan faktörler, mesleğin zorlukları, idealleri, hedefleri, mesleğinin aile yaşamını nasıl etkilediği, kendisine örnek aldığı ve etkilendiği kişiler hakkında sorular yöneltti. Hasret Bilmez, Vali Bektaş’tan hayatta mutlu ve başarılı olmanın yolları konusunda tecrübe ve tavsiyelerini aldı. Öğrenci Bilmez, kendisiyle röportaj yapmayı kabul ettiği için Vali Bektaş’a teşekkür etti.
Vali Erdoğan Bektaş öğrencilerin yaptıkları bu çalışmaların önemli olduğunu belirterek öğrenci Hasret Bilmez’i tebrik etti. Kaymakamlık ve valilik görevlerinin yöneticilik ve yük taşıma kabiliyeti isteyen stresli görevler olduğunu ifade eden Vali Bektaş, sosyal bilimler lisesinde eğitim gören öğrencilerin bunlar dışında toplumu geniş anlamda etkileyen edebiyat, roman, öykü, makale, şiir, anı yazarlığı, hukuk, felsefe, mantık, sosyoloji, toplum felsefesi, belgeselcilik gibi alanlarda da önemli işler yapabileceklerini söyledi.
Şair ve yazarların yazdıkları eserlerle kendi düşüncelerini topluma aktardıklarını ve insanların ruh dünyasını etkilediklerini belirten Vali Bektaş, bir sosyal bilimcinin de ülkesinin karşılaşabileceği sorunları önceden tahmin ederek bir çok tehlikeden koruyabileceğini kaydetti.
Başarı ve mutluluğun genellikle bir arada olduğunu ifade eden Vali Bektaş, başarının mutluluk getireceğini, mutlu olanların da yaptıkları işlerde daha başarılı olduklarını söyledi.
Valilik görevini yürütürken yakınında danışabileceği kişiler olsa da kararları kendisinin vermesi gerektiğini, karar alırken zaman zaman yoğun stres altında olduklarını vurgulayan Vali Bektaş, valilik görevinin çok zamanını alması nedeniyle iş hayatının ağır bastığını, bu nedenle aile yaşamında biraz eksiklikler olabildiğini belirtti. Vali Bektaş, röportaj sonunda öğrenci Hasret Bilmez’e başarılar dileyerek kalem hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dönem Ödevini Vali İle Birlikte Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN