Öğrencilerin YGS’de Başarısı Soma’nın Göğsünü Kabarttı

Giriş Tarihi: 21.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 21.3.2015 21:50
Öğrencilerin YGS’de Başarısı Soma’nın Göğsünü Kabarttı
’nın Soma ilçesinde, yaklaşık 4 yıl önce kurulan ve bu yıl ilk mezunlarını verecek olan Soma Fen Lisesi’nden 11 öğrenci, Türkiye’de derece yaparak Soma’nın göğsünü kabarttı. İlçedeki Cemil Meriç Anadolu Lisesi ise çıkardığı 3 derece ile gurur üstüne gurur yaşattı.
Soma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, 2 milyonu aşkın öğrencinin ter döktüğü Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS), Soma ilçesindeki öğrencilerin ilk 10 binde 14 derece çıkardığını kaydetti. Geçtiğimiz yıllarda en fazla üç ya da dört derece çıkaran ilçedeki Fen Lisesi’nin, bu yıl ilk defa YGS’ye girmesiyle derece sayısını 14’e çıkardığını vurgulayan Mustafa Dikici, okulun bu başarısıyla ilçenin başarı çıtasını da yükseldiğini belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, elde edilen başarılar ile Soma’nın göğsünü kabartan öğrencileri tebrik ederek, aynı başarının daha fazlasını LYS’de de beklediklerini vurguladı.
FEN LİSESİ’NE 63 BİNİNCİ GİRDİ, TÜRKİYE BİN 440’INCISI OLDU
Öte yandan, YGS’de ilginç bir başarı da dikkatlerden kaçmadı. Soma Fen Lisesi ilk açıldığı yıllarda okula 63 bininci sıradan girebilen Burak Aydın, elde ettiği başarıyla Türkiye bin 440’ıncısı ve Soma 1.’si olarak büyük başarıya imza attı.
Soma Fen Lisesi Müdürü Ahmet Açar ise şunları kaydetti:
"Okulumuza ilk 30 binde yerleşen 57 öğrencimizden ilk 10 binde 11; ilk 20 binde 19 öğrencimizle ilk sınavımızı verdik. Öğrencilerimizi tebrik ederiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilerin YGS’de Başarısı Soma’nın Göğsünü Kabarttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN