Derviş Hasan’ın Torunu Sevincini Kaymakamla Paylaştı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 17:03 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Derviş Hasan’ın Torunu Sevincini Kaymakamla Paylaştı
Çanakkale Zafer’in 100. yıldönümü nedeniyle Genel Kurmay Başkanlığı tarafından düzenlenen programda, Çanakkale’de şehit düşen dedesi Derviş Hasan adına onur belgesi ve plaket alan Sarıgöl Çavuşlar Mahallesi Muhtarı Alime Kocabıyık, sevincini Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç ile birlikte yaşadı.
3 gün boyunca Ankara’da Genel Kurmay Başkanlığı tarafından konuk edilen Sarıgöl’ün ilk kadın Muhtarı Alime Kocabıyık, şehit dedesi Derviş Hasan adına aldığı onur belgesi ve plaket ile Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Aldığı belge ve plaketten dolayı mutluluğu gözlerinden okunan Kocabıyık, sevincini Kaymakam Kılınç ile paylaştı. Sarıgöl Kaymakamı Çetin Kılınç, "Tüm şehitlerimizle gurur duyuyoruz. İlçemize de Genel Kurmay Başkanlığı tarafından şehit Derviş Hasan için verilen onur belgesi ve plaketi bize de gurur vermiştir. Şehitlerimiz bizim için kutsaldır.’’ dedi.
Çanakkale şehidi Derviş Hasan’ın torunu Alime Kocabıyık ise sevincini şöyle anlattı:’’Ben hiç dedemi görmedim. Ama dedemin Çanakkale’de şehit olduğunu babamdan öğrendim. Bu yıl Genel Kurmay Başkanlığı tarafından Ankara’ya davet edildim. Üç gün kaldım. Sonunda dedemin onur belgesini aldım. Hayatımın sonuna kadar evimde saklayacağım. Benden sonra da çocuklarım saklayacak. Çok mutlu oldum.’’ dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Derviş Hasan’ın Torunu Sevincini Kaymakamla Paylaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN