Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel Yarışmada Herkes Birinci İlan Edildi

Giriş Tarihi: 18.5.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 15:40
Özel Yarışmada Herkes Birinci İlan Edildi
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Manisa Su Sporları Kulübüne bağlı sporcuların yer aldığı engelliler, Atatürk yarı olimpik yüzme havuzunda ilk kez bir yarışma ile madalyalarına kavuştular. Düzenlenen yarışmada tüm sporcular birinci ilan edilerek madalya ile ödüllendirildi.
Resmi hakem gözetmeni tarafından gerçekleştirilen yüzme yarışlarına Manisa’da bulunan 100’ün üzerinde engelli sporcu katıldı. Veliler tribünlerde “Haydi kulaç at az kaldı bravo sana” tezahüratlarıyla çocuklarını motive etmeye çalıştılar. Bazı veliler de tribünden yaptıkları tezahüratlarla yetinmeyip havuz başına inerek, “Haydi kızım gayret gel annen burada at kulaçlarını” diyerek çocuklarını kendilerine doğru çekmeye çalıştılar.
Yarı gün boyunca süren yarışlarda engelli yüzücüler kendi kategorilerinde rakiplerini geçebilmek için kıyasıya kulaç attılar.
Yarışmanın sonunda söz alan Manisa Gençli Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savuş Duman ise “Bu yavrularımız çok özel insanlar. Onların buraya gelip havuza girmesi bu programa dahil olması bile büyük bir onur ve gurur kaynağıdır. İşte eğitimle bu yavrularımıza yaklaşıldığı sürece ortaya bakın ne güzel şeyler çıkıyor. Tabi ki burada ailelerin katkısının yanı sıra onları eğiten antrenörlerin de etkisini unutmamak gerekir. O nedenle bu yarışmanın kaybedeni yok ben hepsini birinci ilan ediyorum” dedi.
Yarışmaya katılan tüm sporcular birincilik madalyalarını alıp annelerine koşarken, engelli yüzücülerin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Manisa Su Sporları Kulübünün dağıttığı hediyelerle mutlulukları bir kat daha arttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel Yarışmada Herkes Birinci İlan Edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN