Yunusemre’nin İftar Sofrası Kuyualan’da Kuruldu

Giriş Tarihi: 25.6.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 14:38
Yunusemre’nin İftar Sofrası Kuyualan’da Kuruldu
Yunusemre Belediyesi, Ramazan etkinliklerini ve iftar programlarını her akşam farklı bir mahallede gerçekleştiriyor. İftar Programı ve Ramazan etkinliklerinin bu seferki durağı Kuyualan Mahallesi oldu. Gerçekleşen programa yaklaşık bin 500 kişi katılırken, vatandaşlarla birebir ilgilenen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, başta engelliler ve çocuklar olmak üzere vatandaşların büyük ilgisini ve sevgisini topladı.
Ramazan etkinlikleri kapsamında her akşam farklı bir mahallede halkın ayağına giden Yunusemre Belediyesi, Kuyualan Mahallesi’nde bin 500 kişinin katılımıyla iftar ve Ramazan Programı düzenledi. Gerçekleşen programa Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları Ramis Şiyak, Şule Uygur ve Mustafa Dandin, AK Parti Yunusemre İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kuyualan Mahallesinin Bayan Muhtarı Şadan Çevik’in ve vatandaşların gerçekleşen Ramazan etkinliğine ilgisi yoğun olurken, Muhtar Şadan Çevik, “Yunusemre Belediyesi Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çerçi’nin de belitmiş olduğu gibi, gösterişten uzak vatandaşlarımızla iftarda bir arada olmaları önemli örnek teşkil ediyor. Başkanımız bu tutum ve davranışıyla içimizden bir insan olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.
SPONSORLARA TEŞEKKÜR
Belediyelerin görevinin sadece yol, kaldırım yapmak olmadığını aynı zamanda örf ve adetlerin gelecek nesillere aktarılmasına öncü olmak olduğunu kaydeden Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Yunusemre Belediyesi olarak iftar programları kapsamında her gün bir başka mahallemizde vatandaşlarımız ile buluşuyoruz. Bugünde Kuyualan Mahalle sakinlerimiz ile bir araya geldik. Ramazan ayının manevi ortamını hep birlikte yaşıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz mütevazi Ramazan etkinlikleri ile eski Ramazan kültürünü yaşatmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca düzenlemiş olduğumuz iftar programlarımıza sponsor olan işadamlarımız da var. Bu geceki sponsorlarımız da değerli işadamlarımız Sayın Erdinç Yumrukaya ve Mehmet Turan’a da sizler ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. İnşallah Kadir Gecesi’ne de bayrama da hepimizi ulaştırsın. Hepimize ağız tadı versin. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte, semazen, Hacivat-Karagöz ve Tasavvuf Musikisi Ekibi, çocuklara kukla gösterisi (ipli kukla), çocuklar için yüz boyama, şerbet, pamuk şeker, macun dağıtımı, çubuklu balon ve palyaço gösterileri sergilendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunusemre’nin İftar Sofrası Kuyualan’da Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN