Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tİmsah Arena çatısına kavuşuyor

Giriş Tarihi: 25.1.2013

Timsah Arena, sadece Roma, Bükreş, Singapur ve Kiev'de bulunan ileri teknoloji çatısına önümüzdeki haftadan itibaren kavuşacak

Bursa'nın son dönemdeki en önemli projelerinden olan Timsah Arena Stadyumu'nun çatısını oluşturacak parçalar, önümüzdeki haftadan itibaren Bursa'ya getirilerek monte işlemlerine başlanacak. Sadece Roma, Bükreş, Singapur ve Kiev stadyumlarında bulunan ileri teknoloji çatı için İstanbul Tuzla'daki organize sanayi bölgesinde üretilen parçaları kontrol eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çatı ve cephe kaplaması parçalarının önümüzdeki haftadan itibaren Bursa'ya getirileceğini söyledi. Kaba inşaatı tamamlanan Timsah Arena Stadyumu'nun çatısı için gün sayılmaya başlandı. Stadyumun çatısının müteahhit firmadan bağımsız olarak ayrı bir Türk firması tarafından yapıldığını, üretimde Alman, İsviçre, İtalyan, Fransız ve Amerikan şirketlerinin kullanıldığını belirten Altepe, Türkiye'de ilk kez uygulanacak teknolojiyle Timsah Arena'nın asma germe sistemine sahip, özel konstrüksiyonlu çatı ve cephe kaplamalarına kavuşacağını ifade etti. Altepe, çatı ve cephe kaplamasına yönelik parçaların üretiminin İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi'nde başladığını, imalatı tamamlanan parçaların tek tek Bursa'ya getirilerek yerlerine monte edileceğini söyledi.

"HERKES HAYRAN OLACAK"
Parçaların montajı tamamlandıktan sonra ortaya çıkan teknolojiye herkesin hayran olacağını kaydeden Altepe "O zaman Bursa, gerçekten prestij projesine kavuşmuş olacak. Herkes bunun şahidi olacak. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. Altepe'ye Timsah Arena'nın çatı ve cephe kaplaması parçalarının üretimi konusunda bilgiler veren fabrika sahibi Remzi Solak ise şunları söyledi: "Parçalar birbiri ardına yerleştirildiğinde timsahın yavaş yavaş su yüzüne çıkmasını anımsatacak çelik çatı sistemi; aerodinamik geometriye sahip, kar ve dolunun oluşturduğu su birikintileri nedeniyle çelik konstrüksiyon içerisinde meydana gelebilecek yüksek kuvvetleri engelleyecek şekilde optimize edildi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tİmsah Arena çatısına kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN