Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da dere yatakları binalardan temizleniyor

Büyükşehir Belediyesi'nin 'yaşanabilir bir kent' hedefiyle sürdürdüğü hizmetlere Yıldırım Yeni Mahalle'deki rekreasyon çalışmaları da eklendi.

Giriş Tarihi: 3.4.2013 12:48
Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan yeşil alanlara Yıldırım'ın Yeni Mahalle bölgesindeki rekreasyon alanıyla bir yenisi daha ekleniyor.

'Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yeni Mahalle'de yaptığı incelemede, Bursa'nın yeşil kimliğini pekiştiren çalışmaların tüm ilçelerde hızla sürdürüldüğüne dikkati çekti. Altepe, çevre odaklı çalışmalarında dere yataklarına çok önem verdiklerini söyleyerek, 'Özellikle son yıllarda değişen iklim şartlarından ve küresel ısınmadan sonra ani gelişen sel felaketlerinin yaşanmaması için tedbir alıyoruz.
Dere yataklarındaki binaların kamulaştırılarak kaldırılması ve dere yataklarının temizlenmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi olarak büyük bir hamle içindeyiz' dedi.

Daha önce başlatılan Alacahırka - Pınarbaşı bölgesindeki çalışmaların ardından Yıldırım'da Yeni Mahalle bölgesindeki Yeşil Dere ve civarının da ele alındığını hatırlatan Başkan Altepe, 'Yeşil Dere'de de yıllardır bu tür sıkıntılar yaşanıyor. Burada bulunan onlarca binanın kamulaştırılması ve dere yatağının açılması bekleniyordu.

Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmaya başladık ve dere yatağında bulunan yaklaşık 40 binanın yıkımını sırasıyla gerçekleştiriyoruz. İşte Yeşil Dere yatağı da bu şekilde temizleniyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla bölgede güzel bir alan açılmış oluyor. Hem dere yatağı bölgesi temizleniyor, hem de güzel bir rekreasyon alanı ortaya çıkmış oluyor' diye konuştu.

Başkan Altepe, Yeşil üzerindeki Yeni Mahalle bölgesinde, son kalan binaların da kısa sürede yıkılacağını ifade ederek, bölgenin güzel bir park alanı olarak düzenlenip bölgeye nefes aldıracağını sözlerine ekledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'da dere yatakları binalardan temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN