Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batuhan Grup hedef büyüttü

Lojistik ve inşaat sektöründe Bursa'da önemli firmaların arasında yer alan Batuhan Grup, faaliyet alanlarına farklı sektör gruplarını ekleyerek büyümesini sürdürüyor. Şirket lojistik sektörüne yön veriyor

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Batuhan Grup Genel Müdürü Yaşar Kırcal, 2013 ve 2015 hedeflerini gerçekleştirerek 2023 Türkiye ekonomisinde yerlerini almak istediklerine dikkat çekti. Yaşar Kırcal, SABAH Bursa'ya şirketin hedeflerini anlattı.

Batuhan Grup nasıl kuruldu?
Batuhan Grup'un temelini 2006'dan itibaren lojistik ve inşaat sektörünün çeşitli faaliyetlerinde yer alarak attık. Bu süre zarfında bünyemize kattığımız akaryakıt istasyonları ile 'Batuhan Grup' çatısı altına toplanarak büyümemizi sürdürdük.

Batuhan Grup'un inşaat sektöründeki gelişim süreci nasıl oldu?
2008'den itibaren inşaat sektörüne ağırlık verdik. O yıllarda inşaat ve taahhüt işine girerek devletin çeşitli kurumlarına büyük miktarlarda keşif bedelleri ile inşaat işi yaptık. 2011'den itibaren inşaat malzemesi satışına adım attık. İnşaat malzemesi alanında dünyanın önemli markası olan 11 firmanın da şu an Bursa'da hem bayiliğini hem de malzeme dağıtımını yapmaktayız. Bursa'da 90 inşaat firmasının tedariğini firmamız sağlarken İnşaat malzemesi satışlarını Batuhan Grup olarak direkt satış yaptığımız gibi alt bayiliklerimiz ise bulunuyor.

Firma için 2012 nasıl bir yıl oldu? 2013'teki hedefleriniz, beklentileriniz neler?
2012 yılı biz de diğer firmalarda olduğu gibi sancılı geçmedi. Aksine yoğun geçen bir dönem oldu. Batuhan Grup olarak genel anlamda 2012'den memnunuz diyebilirim. 2013 yılı için kendimize hedefler koyduk. Şu an firmamızın hedefleri ve geleceği adına Ar-Ge çalışmaları devam ederken lojistik anlamında şirketimizin araç kapasitesini büyük miktarda çoğaltmak istiyoruz. İnşaat sektöründe Balat'ta yeni projelerimiz başlarken, akaryakıt sektöründe ise ticari satış ve dağıtım olarak büyümemizi sürdüreceğiz. Bu minvalde ilerleyerek Türkiye'de büyük projelere imza atmak istiyoruz. Bu noktada da Batuhan Grup olarak Bursa'da ve Türkiye genelinde 2013 ve 2015'te önümüze koyduğumuz hedefler var. 2013 ve 2015'te bu hedeflerimizi gerçekleştirip ardından hedeflerimizi tekrar revize ederek 2023 yılını yakalamak istiyoruz.

Bursa dışında Batuhan Grup olarak ne tür çalışmalarınız var?
Bursa'da yaptığımız tüm işte her zaman kaliteyi, güveni ve zamanı ön planda tuttuk. Tabi bunun neticesinde her zaman takdir gördük ve farklı alanlarda ya da benzer sektörlerde yatırım teklifleri ve önerileri geldi. Bu, firma olarak çok memnuniyet verici bir durum. Aynı ticari mantıkla yaklaşarak Bursa dışında da yatırımlar yaptık. Bu anlamda da İstanbul'da pek çok büyük projeye malzeme nakliyesi ve satışı yapmaktayız. Bayiliğini yaptığımız firmaların desteği ile İstanbul'da Emar projesine, Eroğlu firmasının Harmony Towers projesi gibi 5 büyük firmanın şantiyelerine malzeme tedarikçiliği sağlayan bir firma konumundayız.

İş hayatına adım attığınız sektörlerin başında gelen lojistikte nasıl bir konumdasınız?
Lojistik sektörüne ilk girdiğimizde amacımız Batuhan Lojistik'i bir marka yapmaktı. Bunu yaparken firma olarak diğer iş kollarımızda da kendimize ilke edindiğimiz kalite, güven ve zamana önem verdik.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batuhan Grup hedef büyüttü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN