Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üçüzler geldi ev elden gitti

Giriş Tarihi: 17.5.2013

Bursa'da hayalini kurdukları evi 15 yıl sonra alan çiftin bütçesini sürpriz üçüz bebekleri alt üst etti. Bebeklerin masrafları yüzünden kredi taksidini ödeyemeyen çiftin evleri hacizle satılacak

Mustafakemalpaşa ilçesinde yaşayan Ahmet Kündek (43) ve Birsen Kündek (34) çifti 15 yıl önce evlenerek iki çocuk sahibi oldular. Gece gündüz demeden süthanelerde çalışan baba Ahmet Kündek, Beyza Nur ve Kaan ismini verdikleri çocuklarını zor şartlarda büyüttü. Sürekli kirada oturmak zorunda kalan çiftin tek hayali bir gün ev sahibi olabilmekti. Bu hayallerini sonunda bir bankanın kendilerine verdiği 42 bin TL ile gerçekleştirmeyi başaran Kündek çifti, çocuklarının da büyümesiyle birlikte iki koldan çalışarak kredi taksitlerini düzenli olarak ödemeye başladı. Ancak bundan yaklaşık 1.5 sene önce Anne Birsen Kündek, karın ağrısı şikâyetiyle gittiği doktordan hamile olduğunu öğrendi.

İKİZ DENDİ ÜÇÜZ OLDU
Hastaneden buruk bir sevinçle ayrılan Birsen Kündek, "Doktor bana gözün aydın bebek bekliyorsun üçüz gibi görünüyor ama muhtemelen biri kist yani ikiz bebeklerin olacak dedi. Eşime hamile olduğumu söyledim ancak ikiz olduklarını söyleyemedim. Eşim de çok şaşırdı, artık sen çalışamayacaksın benim daha çok çalışmam lazım dedi. Bir sonraki ay kontrole gittiğimde bir şok daha yaşadım doktorların kist dedikleri de çocuk çıktı" dedi. Neye uğradığını şaşıran Kündek çifti, banka kredisi ve iki çocuk masrafının üzerine büyük bir sürprizle gelen üçüz bebeklerini şartlar nedeniyle aldırmayı düşündü ancak ikisinin de buna gönlü razı olmayınca bebekler dünyaya geldi.

EVE HACİZ GELDİ

Artık çok daha fazla çalışması gereken Ahmet Kündek, maaşını zamanında alamamaya başlayınca iş yerinde sorunlar yaşadı. Sonunda işvereniyle mahkemelik olan Kündek'e 13 yaşında okula giden oğlu Kaan da yardım etmeye başladı. Hafta sonları tanıdıkları bazı esnafların yanına yardıma giden Kaan ailesinin sıkıntılarını hafifletmeye çalıştı. Vakit kaybetmeden başka bir süthanede işe başlayan Ahmet Kündek'in yakasını bu seferde hastalık bırakmadı. Böbreklerinden rahatsızlanan baba geçen hafta ameliyat oldu. Üst üste gelen talihsizliklerle büyük darbe alan Kündek ailesinin bankaya olan kredi taksitleri ödenemeyince banka ipotekli olan evi satışa çıkardı. 5 çocukla büyük bir mücadele veren Kündek çifti evlerinin satılmasının ardından ne yapacaklarını kara kara düşünürken, seslerinin bir yetkili tarafından duyulmasını ve çaresizliklerinin hafifletilmesini istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üçüzler geldi ev elden gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN