Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa kabuk değiştiriyor

Bursa'yı marka kent yapmak için kolları sıvayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe şimdi de Merinos Stadı yerine kongre oteli yapacaklarını ve 3 bin kişilik yeni bir salon inşa ederek Merinos Kongre Merkezi ile birleştireceklerini açıkladı

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Bursa Büyükşehir Belediyesi stadyumdan teleferiğe, Uludağ'dan sahillere kadar her konuda yatırımlarına hız verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe son yatırım olarak Merinos Stadı'na Kongre Oteli yapacaklarını ve 3 bin kişilik yeni bir salon inşa ederek Merinos Kongre Merkezi ile birleştireceklerini açıkladı. Merinos Kongre Kültür Merkezi'nin faaliyete geçmesinin 3'üncü yılında değerlendirmelerde bulunan Altepe, Bursa'nın turizm kenti olması için önemli yatırımlara imza attıklarını söyledi. Dünyanın hiçbir yerinde Merinos AKKM kadar başarılı bir merkez görmediklerini ifade eden Altepe, "Bursa'nın konaklama ve hava ulaşımı sorunu var. 4 bin 500 yatak kapasitesi yetmiyordu. Şimdi otellerin sayısı arttı, teleferikle birlikte Uludağ'daki otelleri de kullanacağız. Rakiplerimizle daha rahat rekabet edeceğiz. Ayrıca Karacabey yolunda da golf sahaları için araştırma başlattık" dedi. Başkan Altepe "Stadyumdan Uludağ'ın yeniden planlanmasına, teleferikten sahillerin düzenlenmesine kadar onlarca projeyi hayata geçiriyoruz. Kentin ana caddelerini elden geçiriyoruz. Bugüne kadar 900 dükkanın dış cephesi yenilendi. Altıparmak Caddesi'ni önümüzdeki günlerde bambaşka bir çehre ile göreceksiniz. Herşey parayla oluyor" dedi.

PARAYI VER, İSMİ KOY

Başkan Altepe Timsah Arena'nın ismi konusunda da "Stadın ismi ne olacak diye herkes soruyor. Parayı verenin ismi olacak. Yıllık bir bedeli olacak ve bunu ödeyenler stadyumda ismini yaşatacaklar. Aynı zamanda da Bursaspor ile stada gelir kalacak. Bursaspor'un daha iyi yönetilmesi için kapı kapı dolaşıp para toplamaya gerek yok. Yeni stadyum bu konuda önemli bir yatırım olacak" diye konuştu. Dünya kentlerinin kolay ulaşılabilir olması gerektiğini ifade eden Altepe şöyle devam etti: "Sabah işadamlarıyla toplantı yaptık. Kentin batısına havaalanı istiyorlar. 2-3 uçak ile çalışmalar başlayacak. Belediyenin kasasından para çıkmadan deniz uçağı çok büyük hizmet ediyor. Bursalılar kentin kolay noktasından hava ulaşımını istiyor. Turizm 54 sektörü besliyor. Eğer Bursa turizmde söz sahibi olmak istiyorsa kolay ulaşılabilir bir havaalanı da olmalı. Antalya'da olan Bursa'da da olacak." Altepe, Uludağ'a teleferikle kolay ulaşım sağlanınca otellerin de oniki ay turizme hizmet edeceğini söyledi.

Buz hokeyi salonu açılacak
Bursa'nın her alanda kabuk değiştirdiğini belirten Altepe, tarihi mekanların restorasyonlarının, raylı sistem yatırımlarının yanı sıra yeni yeni kültür merkezleri de açtıklarını ifade etti. Stadyumun ardından kano yarışlarının yapılacağı tesisler, kapalı atletizm stadı, modern buz hokeyi salonları yapılacağını açıklayan Altepe, Bursa'nın her köşesine modern tramvayların gideceğini dile getirdi. Altepe turizme hizmet için BUDO ve deniz uçağıyla İstanbul'u şehre yaklaştırdıklarını dile getirdi.

Merinos Kongre Oteli
Merinos AKKM'de yeteri büyüklükte salon olmadığını hatırlatan Altepe, "Daha büyüğüne talipsek 3 bin kişilik salon yapmalıyız. Stadın bulunduğu ada, inşallah Merinos Kongre Oteli olacak. Orada da 3 bin kişilik salonu yapmış olacağız. Burayı tamamlayan bir otel gerekiyor. Önümüzdeki günlerde uygulamaya alacağımız çalışmaların içerisinde yer alıyor. Golf sporu için uygun doğal mekanlarımız da var. Büyük döviz getirisi olan bu tür alanlara özel sektörün girmesi gerekir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa kabuk değiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN