Bursa'nın 'altın dişi' Yıldırım'da

Bursa Nilüfer'de hizmet veren Dentatürk Özel Diş Hastanesi sağlık turizminde rekor kırdı. Yıldırım'da da hizmete giren marka yurtdışından en fazla hasta getiren kurum oldu

Giriş Tarihi: 14.7.2013
Bursa'nın Nilüfer İlçesi'nde hizmete girdiğin de Türkiye'nin de üçüncü özel diş hastanesi unvanını taşıyan Özel Dentatürk Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, 4'üncü yılında hizmet halkasına Yıldırım şubesini ekleyerek 2012'de de Bursa genelinde yurtdışından en fazla hasta getiren kurum olmayı başardı. Bursa'nın diş sağlığı alanın en kapsamlı kuruluşu olma amacıyla kurulan DENTATÜRK, diş hekimliği bünyesinde barınan 7 ayrı uzmanlık alanında hizmet verebilecek biçimde kurgulandı.

3 BİN YABANCI GELDİ

Dentatürk Özel Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Başaraner, sağlıkta 'hizmet ihraç' ettiklerini belirterek, resmi verilere göre Bursa'ya yurtdışından en çok hasta getiren kurum olmayı başararak "MedicalTourizm Cup 2012" ödülüyle taçlandırdığını söyledi. Bursa'ya 2011'de yurtdışından gelen toplam hasta sayısının bin, 2012'de ise 3 bin olduğunu ifade ederek, BUSAT ile bu sayının önümüzdeki yıllarda daha da artacağını düşündüklerini kaydetti. DENTATÜRK'ün kuruluş hikayesini anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Dt. Emrah Başaraner, hastaneyi Bursa'ya kazandırmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.

OKAN KIZILKAYA / SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'nın 'altın dişi' Yıldırım'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN