Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizme kazandırılacak

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Haydariye köyü sınırları içinde yer alan ve 'Saklı Cennet' diye bilinen Su Düşen Şelalesi'nin hak ettiği hizmetleri alarak, bölge turizmine kazandırılacağını dile getirdi

Giriş Tarihi: 14.7.2013
Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Su Düşen Şelalesi ile ilgili Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'na (BEBKA) hazırlanan projenin geri döndüğünü ancak pes etmediklerini söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik ve Belediye Proje ekibiyle birlikte Su Düşen Şelalesi'nde bir kez daha incelemelerde bulunan Yılmaz, Bursa Valiliği ile ortak proje yürüterek, turizme yönelik büyük bir atak başlatacaklarını müjdeledi. Bursa Valisi Şahabettin Harput'un Saklı Cennet Su Düşen Şelalesi ile ilgili projelerini desteklediğini vurgulayan Yılmaz, Turizm Tanıtma Fonu'ndan destek sözü aldıklarını belirtti.

TAM BİR DOĞA HARİKASI

Yılmaz, "Amacımız Su Düşen Şelalesi'nin Gemlik ve Bursa turizmine kazandırılması. Bursalıların, Gemliklilerin bilmediği, tanımadığı, görmediği bu özel ve doğa harikası şelaleyi Arap turistler yıllar önce keşfetmişler. Biz şimdi bunun çok daha kurumsal bir yapıya kavuşturulmasını çok daha verimli biçimde kullanılmasını hedefliyoruz. Saklı Cennet Su Düşen Şelalesi projemizle birlikte hak ettiği hizmetlere kavuşacaktır" dedi. Su Düşen Şelalesi bölgesinde otopark çalışması, kamelyalar, şelale güzergahına 2 adet ahşap köprü, yürüyüş yolu ve oturma birimleri yapmayı planladıklarını belirten Yılmaz, Haydariye köyü yolu ile Su Düşen Şelalesi yolundaki asfalt yıpranmalarının da belediye tamir ekiplerince kısa sürede onarılacağını belirtti. Su Düşen Şelalesi'nin Bursa'nın 4 şelalesinden biri olduğunu hatırlatan Refik Yılmaz "Bu çok önemli bir değerdir. Biz belediye olarak elimizi taşın altına koyduk. Burasını hak ettiği ölçüde Bursa ve Gemlik turizmine kazandırmayı hedefliyoruz. Konuyu belediye meclisimizde ele aldık. Valimiz de projemizi destekliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizme kazandırılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN