Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daum içini döktü

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, kadro dışı kalan oyuncularla ilgili eleştirileri değerlendirdi. Sercan'a destek olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 2.3.2014
Sezon başından beri bir çok futbolcunun kadro dışı bırakılmasını değerlendiren Daum, "Bazı futbolcular elinden geleni yapmışlardır ama tepkiden dolayı gönderilmiştir" dedi. Türkiye'de bir çok kulüpte çalıştığını hatırlatan Daum, "Her kulüpte zaman zaman hayal kırıklığı olabiliyordu. Bu hayal kırıklığı 2-3 gün sürüyordu. Ondan sonra bunu bırakıp, birlik ve beraberlik içerisinde çalışıp önümüze bakıyorduk. Bursaspor için çalışan arkadaşlarımız gece gündüz, en iyi başarıyı sağlamak adına özveri ile çalışıyor. Bunları sonuçlara yansıtamadık" ifadesini kullandı. Daum şunları söyledi: "Uzun vadeli belli bir başarıyı yakalamak istiyorsunuz. Biz futbolumuza odaklanma ve işimize bakmaya çalışıyoruz. Bazı olayları olmamış gibi geçemiyoruz. Biz ne olursa olsun buradaki insanlara en iyi performansı ve sonuçları getirmek zorundayız. Umarım bu hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. Hedeflerimiz Bursaspor'u Avrupa kupalarına taşıma. Bunu başarırsak bu olayı çözebilir miyiz diye düşünüyorum."

SERCAN ESKİYE DÖNECEK
Kimseye kırgın olmadığını ifade eden başarılı Alman teknik adam: "Kendimi Türkiye ile özellikle Bursaspor ile tamamen bağdaşmış ve özdeşmiş görüyorum. Bunu hiçbir zaman kaybetmeyeceğim. Benim duruşum her zaman böyle olacaktır. Ben bu olaylardan sonra Bursaspor adına en iyi başarıyı sağlamak için uğraşıyorum. Kulübümüzle, yönetimimizle özellikle başkanımızla çok iyi ilişkimiz var. Kendisini sayıyorum ve Bursaspor için nasıl çalıştığını görüyorum. Bursaspor için nasıl yaşadığını da görüyorum. Futbolcularımız da inanılmaz özveri ile çalışıyor. Takım içerisinde arkadaşlarımız ve ruh çok iyi. Başarılı olma baskısı bizi daha da birleştirdi. Ben burada şikayetçi değilim, olan şeyleri konuşuyoruz. Bursaspor için her zaman kuvvetimi ve her şeyimi ortaya koymayı hazırım." Daum, Volkan Şen ve Sercan Yıldırım için de şu yorumları yaptı: "Her ikisi de Bursa'nın istediği futbolcular. Büyük başarılara imza atmış oyuncular. Bu futbolcuları belli bir seviyeye getirmek için 24 saat çalışıyoruz. Şu anda Sercan biraz daha önde gözüküyor. Volkan'da bu süreç uzayabilir. Bizim takımımızda Sercan'ı sağ açık olarak kullanmak durumundayız. Aslında futbolcumuzun santrfor ve arkasında daha verimli olduğunu biliyoruz. Gerçekten futbolcumuz idmanlarda inanılmaz özverili bir derecede çalışıyor. Mental ve istek olarak çok arzulu. Ben Sercan'ın eski günlerine gelebilmesi için elimden geleni yapacağım. Umarım Sercan da bu desteğe olumlu karşılık verir. Sercan'ın gerçekten desteğe ihtiyacı var. Buradaki insanların desteğe ihtiyacı var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daum içini döktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN