Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Timsah Arena'da son viraja giri

Giriş Tarihi: 12.10.2014
Timsah Arena'da son viraja giri

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyum tamamlanma aşamasına geldi. Timsah Arena, 2015-2016 futbol sezonunda 45 bin taraftara kapılarını açacak

UEFA'nın son kriterlerine uygun olarak inşa edilen ve tamamlandığında dünyanın sayılı stadyumları arasına girecek olan 45 bin kişilik yeni stadyumda, çatı kaplamaları da son aşamaya girdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ile birlikte stadyumda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte stadyumda kullanılacak koltukları belirleyen ve çatı kaplamalarındaki son durumu kontrol eden Başkan Altepe, Bursa'nın yeni sembolü olacak en önemli anıtsal yapılardan biri olan stadyumdaki çalışmaların yeni sezona kadar tamamlanacağını belirtti.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Dünyanın önemli stadyumlarının incelendiğini ve en ayrıcalıklı projenin Bursa'ya kazandırıldığını vurgulayan Başkan Altepe, "Bursa'da 185 bin metrekarelik alana kurulan stadyumumuz artık hızla gelişiyor. Tüm ince işleri ve çatısıyla birlikte hızlı şekilde yol alıyoruz. Bir yandan koltukların imalatı yapılırken diğer yandan çatı inşaatı tamamlanıyor. Dış yüzeydeki dayanıklı teflon kaplama işlemleri sürüyor. Stadyumun diğer parçaları da önümüzdeki günlerde yavaş yavaş monte edilmeye başlanacak. Stadyum, yeni sezonda karşılaşmalara hazır hale getirilecek" dedi. Başkan Altepe, Bursa'nın stadyumunun Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı örnek bir tesis olduğunu sözlerine ekledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyumda açık ve kapalı tribünlerde kullanılacak koltuk şekilleri de belirlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Timsah Arena'da son viraja giri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN