Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 yıldızlı restoran kalitesinde sosyal tesis

Büyükşehir Belediyesi Beşevler Sosyal Tesisleri çağ atladı. Lüks restoran kalitesinde hizmet veren tesiste dünya mutfağından, Hünkar Köşkü'nde ise av yemeklerinden örnekler sunuluyor

Giriş Tarihi: 26.10.2014
5 yıldızlı restoran kalitesinde sosyal tesis
Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal tesislerinde baş döndüren bir değişim yaşanıyor. Belediye kuruluşu olan BURFAŞ tarafından işletilen tesislerde kalite 5 yıldızlı otelleri aratmıyor. Tesislerin çağ atlamasında büyük pay sahibi olan BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, tesislerdeki baş döndüren değişimi ilk kez SABAH BURSA'ya anlattı. Büyükşehir Belediyesi'nin tarihin tozlu raflarından çıkartarak yeniden hayatın içine kattığı mekanlarda özel tatlar sunmaya başlayan BURFAŞ, şimdilerde dünya mutfaklarından ve av yemeklerinden örnekler sunmaya hazırlanıyor. BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, "BURFAŞ olarak Bursalıların hizmetine sunduğumuz sosyal tesislerde tesisin ruhuna ve yöre insanının o bölgede duyduğu eksikliklere göre hareket ederek konseptimizi belirliyoruz. Beşevler Sosyal Tesisleri'nde bölge halkının damak zevkine daha uygun lezzetler sunmak adına dünya mutfağından örnekler sergilemeyi uygun bulduk ve dünya mutfağının ilk tadımlarına da başladık. Hünkar Köşkü'nde ise köşkün ruhuna uygun bir konsept belirledik. Hünkarın avlanmak için yaptırdığı ve tarihi geçmişinde içinde av yemekleri pişmiş bu mekanı av hayvanlarının etleri ile süslenmiş özel lezzetlerle donatmaya karar verdik. Bıldırcın servisimiz başladı zaman içinde sağlık kurallarına uygun olan diğer av hayvanlarının da özel yemeklerini Bursalılarla buluşturacağız" dedi.

650 KİŞİYE İŞ İMKANI

Sundukları hizmetin kalitesini sürekli olarak yüksek tutmak için özel gayret sarf ettiklerini belirten Gümüşsoy, "BURFAŞ'ın kendine has bir ruhu var. Bu ruhu içinde sürekli yaşatabilen ve yaptığı işin eğitimini almış herkesle çalışabiliyoruz. Hizmet sektöründe iş yaptığımız için kalitemizi her zaman yüksek tutmamız ve güler yüzlü, sabırlı çalışmamız gerekiyor. Aynı zamanda kendimizi sürekli geliştirmemiz, üzerimize düşen sorumlulukları hevesle sırtlanmamız da şart. Bu özelliklere sahip olanlarla çalışmak büyük keyif alıyor, BURFAŞ ruhunu içinde taşıyamayanlar ise zaten burada mutlu olamıyorlar" dedi. Pek çok tesiste sundukları hizmetler için hayli kalabalık bir personelle çalıştıklarını vurgulayan Muhammet Gümüşsoy, personel sayılarının yazın 650 civarında olduğunu kış sezonunda ise bu sayının 500'lere düştüğünü söyledi.

KADINLAR PLAJI YOLDA

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte toplumun tüm kesimlerine hitap etmek üzere özel projelere imza atmaya devam edeceklerini belirten BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, "22 tane plajımız var ancak bu plajlar sağlıklı ve kalite bir hizmet vermiyor ne yazık ki. Önümüzdeki dönemde BURFAŞ olarak bir tanesi İznik Gölü kenarında olmak üzere üç ya da dört tane plajı işletmeye açma planımız var. Bu plajlardan biri de kadınlar plajı olacak. Burada da amacımız halkımızın kaliteli plaj imkanına kavuşması ve çevre plajlarda da aynı kalitenin sağlanması olacak. Bir diğer projemiz de çölyak hastalarına yönelik açtığımız tesisi daha da geliştirmek. Çölyak hastalarının tüketebileceği gıdaların bulunduğu bu mekan sağlık durumları nedeniyle toplumun küçük bir bölümünü oluşturan bireylerin de kaliteli hizmete kavuşmasını sağlıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yıldızlı restoran kalitesinde sosyal tesis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN