Denize sıfır köy okulu turizm merkezi olacak

Bayramdere Muhtarı Nihat Altın, kullanılmayan ve harabaye dönüşen denize sıfır konumdaki okulbinasını ve arazisini kamp turizmine açmak için kolları sıvadı

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Denize sıfır köy okulu turizm merkezi olacak
Bursa'nın en güzel sahil şeridine sahip olan Karacabey Boğazı'nın bir türlü turizme açılamaması ve yatırımların yapılmamasına isyan eden muhtar Nihat Altın, geliştirdiği alternatif projelerle mahalle halkının umudu oldu. Kullanılmayan ve hurdacılar tarafından harabeye dönüştürülen denize sıfır köy okulu ve arazisi Nihat Altın'ın girişimleri sayesinde Bayramdere Muhtarlığı'na tahsis edildi. Okul binasını kendi imkânlarıyla onarıp kurs merkezine çeviren Altın, yaklaşık 15 dönümlük ve longoz ormanlarına komşu olan araziyi de karavan ve kamp turizmine açmak için kolları sıvadı. 18 kilometrelik sahil şeridine sahip olan Bayramdere Mahallesi'nde artık karavan turizmi heyecanı yaşanıyor. Dünyada büyük rağbet gören karavan turizmine kendi mahallesini de bir durak olarak eklemek için emek sarf eden mahalle muhtarı Nihat Altın'ın girişimleri sonuç verdi. Daha önce köy okulu olarak kullanılan arazi için Ankara'ya giden Altın, Milli Eğitim Bakanlığı'nı ikna ederek denize sıfır olan yaklaşık 20 dönümlük arazinin kendi muhtarlığına tahsis edilmesini başardı.

ESKİDEN HARABEYDİ

Muhtar Nihat Altın, denize sıfır olan arazi mevcut binaların onarılarak turizm amaçlı kullanılabileceğini söyledi. Arazinin longoz ormanlarına sınır olduğunu da belirten Altın, "Bursa'daki bir belediyenin karavan turizminden pay almak için karavan parkı projesini hayata geçirdiğini duyunca benim de aklıma Bayramdere'de böyle bir proje hayata geçirmek geldi. Eski köy okulu harabeye dönmüştü. Ama arazisi çok değerliydi. Burası özellikle karavan turizmi için uygun yerlerden biri" dedi. Arazinin denize sıfır olması nedeniyle sadece karavanlar için değil kamp kuracaklar için de çok uygun olduğunu anlatan muhtar Nihat Altın, arazinin nadir bulunan longoz ormanlarına yürüyüş mesafesinde olmasının da konum açısından avantaj olduğunu ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denize sıfır köy okulu turizm merkezi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN