Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Himmet parasıyla lüks makam odası

Giriş Tarihi: 17.1.2016
Himmet parasıyla lüks makam odası

Paralel'e ait Organgazi Üniversitesi'ne düzenlenen baskında, üniversitede hiçbir görevi olmamasına rağmen Bursa İmamı Sarıyıldız'a ait lüks bir makam odası da çıktı

Bursa'da FETÖ ve Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik gerçekleştirilen operasyonda ilginç detaylara ulaşıldı. FETÖ üyelerinin Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı aracılığı ile vatandaşlardan 'Yoksul öğrenciler için burs dağıtıyoruz' adı altında zorla bağış topladığı yönündeki ihbarlar üzerine polis ekipleri harekete geçti.

MAKAM ODASINDA ARAMA YAPILDI

Paralel Yapı'ya yakın eski Bursa Valisi Şahabettin Harput tarafından 80 dönümlük kamu arazisinin usülsüz olarak tahsis edildiği Orhangazi Üniversitesi ve üniversiteyi kuran Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı'na düzenlenen baskında polis önce kime ait olduğu bilinmeyen lüks bir makam odası tespit etti. Yapılan araştırma sonunca makam odasının, FETÖ'nün Bursa imamı olan Cansun Sarıyıldız için tahsis edildiği ortaya çıktı. Orhangazi Üniversitesi'ne yapılan baskında vakıf ve üniversitede hiçbir görevi olmayan ve arandığını öğrenince yurtdışına kaçan Sarıyıldız'ın makam odasında arama yapıldı. Makam odasında vatandaşlardan zorla alınan çek ve senetlerin arandığı öğrenildi.

PARA AKLAMA MERKEZİ

Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Ahmet Keşkekoğlu'nun üniversite binasında bulunan makam odasında vatandaşların dini duyguları sömürülerek alınan çek ve senetler arandı. Üniversiteyi kuran Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı'na yapılan baskının "FETÖ'nün Bursa'daki para aklama merkezi olduğu, bağış adı altında para topladıkları, parası olmayanlardan senet aldıkları ve bu senetleri ödemeyenlerin mallarına haciz yoluyla el koydukları" yönündeki gizli tanık ifadelerine dayanılarak yapıldığı öğrenildi.

PARA FABRİKADA MI SAKLANDI?

Operasyon yapılan adreslerden biri de Gülcemal Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi oldu. Hilmi Gülcemal isimli şahsın Uludağ Kültür ve Eğitim Vakfı'nda 2008-2012 yılları arasında başkanlık yaptığı öğrenildi. Vakfın uzun zamandır başkanlığını yapan ayrıca birçok şirketin sahibi ve ortağı olan Gülcemal'in FETÖ/PDY'nin Bursa il yapılanmanın, himmet, burs, kurban zekat adı altında topladığı çek, senet ve yüklü miktardaki paraları, organize sanayi bölgesindeki fabrikasında özel olarak yaptırdığı gizli odalarda
sakladığı iddia edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Himmet parasıyla lüks makam odası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN