Dâhi çocuğa bir ödül daha

Giriş Tarihi: 31.1.2016
Dâhi çocuğa bir ödül daha

Piyanonun dâhi çocuğu Tambi Cimuk, Gürcistan Tiflis Uluslararası Mozart Müzik Yarışması'nda genel enstrüman sıralamasında üçüncü, piyano dalında ikinci oldu

Üç yıl önce Suriye'den gelerek Türkiye'ye yerleşen ve Bursa Akademi Güzel Sanatlar Merkezi Piyano bölüm Başkanı Elena Çekiç tarafından keşfedilen Tambi Cimuk, önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi Sanatçı kadrosuna alındı. Katıldığı her yarışmadan dereceyle dönen Tambi, Tiflis'ten de derece ile döndü.

PARİS'E HAZIRLANIYOR

Yarışma sonucunu değerlendiren Tambi'nin piyano eğitmeni Elena Çekiç "Son birkaç aydır yarışmalar haricinde farklı uluslararası organizasyonlarda da sahne almamız yarışmalara hazırlığımızı belli oranda olumsuz etkiledi. Buna rağmen piyano alanında ikinci olmamız önemli" dedi. Tambi'nin direktörü Rüstem Avcı ise "Bir aydır Tiflis yarışmasından çok 1 Şubat'ta Paris'te yapılacak Unesco Barış Konseri'ne hazırlanıyoruz. Dört eseri bu süreye sığdırma gayretindeyiz. Tambi, 1 Şubat'ta değişik ülkelerinden 9 piyanistle aynı sahneyi paylaşıp Paris'ten dünyaya barış mesajı verecek" diye konuştu. Tambi ise "Artık yarışmalardan daha fazlasını yapmak istiyorum, ama bunun için önceliğim alanımda akademik eğitimimi tamamlamak. Bir yılda hayatımda çok şey değişti. Bu değişimlerin olumlu yönde devam edeceğini düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dâhi çocuğa bir ödül daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN